100. Páteční podvečerní… o Pátečních podvečerních

 

     Teprve před týdnem jsme statisticko-zajímavostní formou oslavili druhé narozeniny našeho webu a nyní tu opět máme další jubileum, přičemž tentokrát se jedná rovnou o jubileum nejkulatější. Když jsme na začátku prosince roku 2014 začali psát naši pravidelnou webovou rubriku, tak jsme nepochybovali o tom, že se ke stovce jednou dostaneme, avšak stejně nás dosažení tohoto milníku moc těší a vzbuzuje v nás i trochu té hrdosti. 🙂 Během necelých dvou let jsme Vám dodali již desítky tematických článků, měsíčních a ročních rekapitulací, předpovědí do roku následujícího a k tomu i kupu zajímavostí a perliček. O tom všem je Páteční podvečerní. Je to dítko našeho webu, vaše pravidelné inspirativní (před)víkendové čtení, naše oblíbená sekce. Pojďme si společně připomenout ty nejzajímavější články, jimiž jste si už mohli během pátečního podvečera zpříjemnit čas.

patek-pod-1

 

     V prvním odstavci jsme vybrali články z první padesátky Pátečních, které podle nás patří mezi ty nejzajímavější. Snažili jsme se vybírat především články tematické. No a začneme u samotného zrodu rubriky. Vůbec první článkem byla Páteční podvečerní o nekonečných seriálech. Pokud vás zajímají mýdlové opery a chtěli byste například vědět, jaké seriály se vysílaly nejdéle, tak nevíme o lepším článku. A možná se u něj i zasmějete. 🙂 Další zajímavou Páteční je ta s pořadovým číslem 15. Jedná se o náš první pokus o biografii a v této konkrétní jsme se zaměřili na herce Kevina Spaceyho. Také vřele doporučujeme. A začínáme ještě víc přihřívat polívčičku! 😀 Jednou z našich dalších oblíbených Pátečních je zcela zákonitě jubilejní dvacítka, v níž jsme Vás seznámili z nejoblíbenějšími tituly našeho redakčního dua. Jeden z nejobsáhlejších článků na webu (přes 1200 slov) doslova překypuje tipy na výtečné tituly všeho druhu. No prostě lahůdka. Dále tu máme 28. díl z června roku 2015. Tento značně rozverný článek (žeby hladinka? 😀 ) se zabývá veškerými informacemi ohledně planety Mars, knihou Marťan, a také (v té době) připravovanou filmovou adaptací. A následuje další chuťovka – nadupaná biografie fenomenálního Arnolda Schwarzeneggera v rozsáhlé 34. Páteční. Některé informace z tohoto článku Vás dost možná i překvapí. Slavný Terminátor totiž ani zdaleka není tak jednotvárnou osobností, za kterou ho nejspíše dost lidí považuje. Poslední vybranou Páteční podvečerní je 39. díl. Ten jistě potěší všechny akční fanoušky, poněvadž jsme v něm vybrali ty nejlepší akčňáky z nabitých devadesátých let.

arnold-a-matt-pat-100

 

     A nyní ke druhé padesátce. Prvním „vyvoleným“ je 64. Páteční podvečerní z letošního února. V tomto článku hraje prim slavný Leonardo DiCaprio a konkrétně se jedná o další z našich biografií. Velmi zajímavý životopis a snad ještě zajímavější filmografie… Přecházíme ke hrám. Psaní šedesátého sedmého dílu a šedesátého osmého dílu bylo poměrně dost pracné, avšak výsledek stojí rozhodně za to. Zaměřili jsme se zde na naše herní studia. Roztřídili jsme přední české vývojáře do několika základních kategorií, krátce jsme probrali jejich historii a samozřejmě i jejich herní portfolio. Velmi poutavé počteníčko. 🙂 V herním univerzu ještě chvíli zůstaneme a opět se bude jednat o duo dvou Pátečních. Díly číslo 71 a 72 jsou vyhrazené pro všechny milovníky rpgček. Hry na hrdiny dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější herní žánry a pokud se chcete dozvědět, jaké tituly jsou podle nás nejlepší, tak jste na správné adrese. Jen pro úplnost: zaměřili jsme se na hry vyšlé v tomto tisíciletí. Jedeme dál. Do výběru se dostane i jeden rekapitulační článek. Pětasedmdesátá Páteční podvečerní nebyla nezvyklá co do temátu (dubnové shrnutí), avšak rozhodně byla výjimečná co do kvality titulů (extrémně vysoká). Do první pětky se zde vešly takové seriálové pecky jako je Vinyl, House of Cards, Daredevil či Walking Dead. A tomu už tedy říkáme pořádný nášup. Posledním vybraným článkem je 85. Páteční z poloviny letošního července. Doporučujeme ji především všem hazardním hráčům, gamblerům a veškerým kasínovým štamgastům. 😀 Právě ti totiž nejvíce ocení výběr filmů z tohoto světa.

witcher-chars

 

     Na závěr ještě přidáváme něco málo statistik a zajímavostí. Mezi nejnavštěvovanější Páteční podvečerní se řadí zmiňovaný první díl (nekonečné seriály), 11. díl o méně známých historických seriálech, 25. díl o zajímavostech týkajících se Toma Cruise, 78. díl o historii herní série Doom a z nedávné doby to jsou také články zaměřené na budoucí projekty slavných herců a hereček. Zaujal nás také celkový počet znaků (slov), který jsme v první stovce článků vyprodukovali. Průměrná Páteční podvečerní sestává ze zhruba 650 slov a s pomocí našich matematických dovedností se celkově dostáváme na nějakých 65 tisíc slov, což už by vystačilo i na nějaký ten menší knižní román. A to ještě nemluvíme o stovkách minirecenzí. 🙂 Píšeme tedy hodně, píšeme i rádi a myslíme si, že píšeme i celkem dobře. A hodláme psát i nadále – Páteční podvečerní tu s námi samozřejmě budou i dál, poněvadž jsme přesvědčení o tom, že tento formát má smysl a navíc nás prostě jeho psaní baví. Mějte se fajnově, zachovejte nám přízeň i nadále a dobře se bavte u druhé stovky článků, jíž spustíme příští týden v tradičním termínu. Páteční podvečer. 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář