11. Páteční podvečerní… o výborných historických seriálech, které málokdo zná

Spousta televizních diváků velmi dobře zná historické seriály jako jsou Tudorovci, Řím či ultimátní řezničinu Spartacus. Tyto skvosty ovšem představují pouze pomyslnou špičku ledovce, a proto jsme se v dnešní Páteční podvečerní rozhodli zaměřit na ty méně známé seriály, které sice vesměs stojí na pokraji diváckého zájmu, ale svou kvalitu a diváckou atraktivnost rozhodně nepostrádají. Můžeme Vám zaručit, že pokud některému dílu z našeho výčtu dáte šanci, tak rozhodně nebudete litovat. Pojďme na to.

hat a mac

 

1. Hatfieldovi a McCoyovi trailer

První velký úspěch stanice History Channel na poli historických televizních seriálů. Jedná se o tříhodinovou westernovou minisérii, zabývající se konfliktem mezi rodinami Hatfieldů a McCoyů, který doutnal desítky let a málem na konci 19. století přerostl v občanskou válku mezi Kentucky a Virginií. V hlavních rolích vynikají Kevin Costner a Bill Paxton v rolích vůdců obou znepřátelených klanů.

2. Šogun trailer

Ani po třiceti pěti letech od uvedení na televizní obrazovky neztratil tento vynikající seriál nic ze svého kouzla. Příběh lodivoda Johna Blackthornea (Richard Chamberlain), který ztroskotá se svou lodí u japonského pobřeží je nezapomenutelný. Největší hodnotu tohotu počinu vidím především ve výborně zpracovaném a podaném kontrastu mezi východní a západní kulturou.

3. The Company trailer

V podstatě neznámý klenot. Americká minisérie pokrývající rozsáhlé časové období během studené války, kdy sledujeme osudy několika agentů CIA, kteří jsou vysíláni na tajné mise (Maďarsko, Kuba…). Vyjma bohatého a atraktivního děje zaujme především excelentní Michael Keaton v jedné z vedlejších rolí.

4. John Adams trailer

Továrna na skvělé seriálové projekty HBO nám v roce 2008 přinesla impozantní historický epos o osudech druhého amerického prezidenta Johna Adamse (skvělý Paul Giamatti). Pokud se zajímáte o ne zrovna známé kapitoly americké historie, tak ste na správné adrese. Pokud ne, tak Vás může zaujmout především příběh jednoho pozoruhodného charakterního člověka, který si i přes nepříznivé okolnosti vždy stál pevně za svým.

5. Pilíře Země trailer

Zřejmě nejznámnější seriál z našeho seznamu. Monumentální historická freska odehrávající se na počátku 12. století v Anglii, kde se kameník Tom (Rufus Sewell) snaží realizovat stavbu impozantní katedrály. Seriál vznikl na motivy stejnojmenného knižního bestselleru od anglického spisovatele Kena Folletta, a jeho největší přednosti vidím v naprosto famózní oslnivé výpravě a skvělých hereckých výkonech.

pillars

Člověk nemusí být nutně milovníkem historie, aby si historické seriály oblíbil. Tyto počiny bývají zpravidla něčím mnohem víc než jen nudnou sondou do nějakého historického období a užije si je i svátečnější divák – jen jim musí dát šanci. No a pokud se o historii zajímáte a některý ze seriálů z našeho seznamu neznáte, tak nemáte co řešit. Jejich sledování Vám totiž dá mnohem víc, než kdejaká hodina dějepisu, ale tohle je dnes už poměrně dlouho známý fakt.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář