Daredevil: druhá řada

     Rok se s rokem sešel a Daredevil to všem opět natřel. S první sezónou tohoto komiksového akčního seriálu jsem byl velmi spokojen. Jednalo se o jednu z nejlepších loňských novinek, jejíž nadstandardní kvalita neměla v rámci superhrdinských televizních děl konkurenci. No a druhá řada je ještě lepší. Stojím si za tím, že to je nejlepší seriál natočený na základě komiksu, který strčí do kapsy i drtivou většinu svých filmových bratříčků.

     Negativa v podstatě žádná žádná nejsou, takže zrovna začnu s výčtem pozitiv. Oproti jedničce je dvojka výpravnější (více lokací, bohatší kulisy), akčnější (lahůdková bitka na schodišti…), atmosféričtější (některé až hororové pasáže) a celkově ještě více propracovanější. V příběhu hraje prim triumvirát výtečných postav v čele s hlavním hrdinou Daredevilem, kterému sekundují dva nováčci, nekompromisní bijec Punisher (Jon Bernthal) a tajemná vražedkyně Elektra (Elodie Yung). Hlavní trojka se spolu mnohokrát setká (a utká) a budou to velmi drsné a emotivní interakce. Ústřední trio si pro sebe krade nejvíce prostoru, ale řada přijde samozřejmě i na Foggyho a Karen (soudní proces s Punisherem), starého známého kingpina Fiska (hutná vězeňská epizodka) a na scénu se vrátí i Daredevilův mentor Stick.

      Děj druhé řady i přes množství linií zůstává celistvý a perfektně přehledný. Ať už je scéna či rovnou celá epizoda zaměřená na kohokoliv, tak má v celkovém vyznění smysl, což rozhodně nebývá u současných seriálových projektů pravidlem. Tvůrci prostě vědí co dělají. Druhá řada představuje to nejlepší akční seriálové řemeslo, které je obohaceno o množství všemožných přesahů a nadstaveb. Nová kapitola z ponuré newyorské čtvrti Hell´s Kitchen je excelentní a pokud se podaří udržet takto vysokou kvalitu i do dalších sérií, tak budeme mít tu čest sledovat zrod nové televizní legendy.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.