Daredevil: 1.série

Spolupráce Marvelu a Netflixu dopadla  na výbornou. Příběh slepého právníka Matta Murdocka (velmi dobrý Charlie Cox), který po nocích bojuje proti nekalým živlům, jenž sužují newyorskou čtvrť Hell’s Kitchen, představuje hodně vděčné a hlavně nosné téma pro řádně temný akční seriál. Tento fakt jeho tvůrci naštěstí pochopili, a Daredevil se dočkal Rkového ratingu (hrubší jazyk, explicitnější scény, interakce s drogami…). který k tomutu projektu prostě sedí a je to po nespočtu seriálů s nižším ratingem velmi vítané osvěžení.

První epizody se nesou v duchu právnických kliček a úskoků, které při řešení případů praktikuje Matt spolu s kolegou Foggym (Elden Henson), přičemž občas si hlavní hrdina odskočí nakopat pár padouchů a udělat Hell’s Kitchen lepším místem. Ovšem postupem času se začne Daredevil definitivně transformovat do temného, akčního atmosférického thrilleru, a osudovost celé zápletky se s přibývajícími epizodami úměrně zvyšuje. Tomu přispívá Daredevilův boj proti extrémně mocnému zločineckému syndikátu, vedeného tajemným bezejmenným vůdcem (vynikající Vincent D’Onofrio). Ten zde představuje hlavního antagonistu, který je Daredevilovi více než důstojným oponentem a intenzita jejich soupeření v závěrečných dílech je vyhrocená až na maximum.

Tomuto seriálu nemám moc co vytknout – poutavé vyprávění příběhu (nechybí vysvětlující flashbacky), hutná atmosféra (zaplivané boční uličky, temná skladiště), dostatek akce (výborná choreografie soubojů!), velmi zajímavé hlavní a vedlejší charaktery (reportér Urich, v podstatě všechny ženské postavy)… to jsou jedny z mnoha pádných důvodů proč Daredevila sledovat. Jediné vady na kráse představuje občasná kolísavá kvalita dialogů a kupodivu i relativně menší prostor pro hlavní charakter Daredevila, ale to už by mohla napravit druhá série, která byla podle očekávání nedávno oznámena.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář