75. Páteční podvečerní… o nejlepších dubnových titulech na Recenzone

 

    Čas na dubnovou rekapitulaci! Provedeme ji jako obvykle v dnešní Páteční podvečerní, naší pravidelné webové rubrice. A bavit se budeme především o seriálech, které minulý měsíc naprosto dominovaly. Tolik skvělých televizních projektů v tak omezeném časovém okně už dlouho nepamatujeme, přičemž tento fakt se zákonitě odrazil i v našem dnešním žebříčku. V první pětce se umístily hned čtyři skvělé seriály. Na konci článku si samozřejmě najdeme čas i na další zajímavé tituly, které se umístily těsně pod vrcholem, a také na výhled na nedávno rozpuknuvší květen. Takže s chutí do toho! 🙂

 

vinyl web pat

1. Vinyl 

Prozatímní objev roku. Nápadité, stylové, výtečně zpracované a zahrané. Rozhodně nejlepší seriál z hudební branže. Doporučujeme každému pravověrnému seriálovému fandovi.

Vinyl – minirecenze

 

house c 4 pat

2. House of Cards: čtvrtá řada

Stálice na rozsáhlém seriálovém poli. Čtvrtá série má opět zajímavý a aktuální námět, a navíc i dobrý spád. Neustále se něco děje, taky aby ne, když sledujeme rušný život prezidenta Spojených Států Amerických. 🙂 Ti, kteří se ještě nezačali dívat, by měli neprodleně začít. Nové řady jsou totiž už v plánu…

House of Cards: čtvrtá řada – minirecenze

 

dar 2 paz

3. Daredevil: druhá řada

Nejlepší komiksový seriál současnosti. Precizní práci s příběhem a postavami doplňuje tísnivá atmosféra nebezpečné newyorské čtvrti, v níž není nouze o spoustu akce, zápletek a drsných konfrontací, ať už fyzických či dialogových. Lahůdkové trio hlavních postav povyšuje druhou sezónu nad už tak výtečnou první sérii.

Daredevil: druhá řada – minirecenze

 

deadp pat

4. Deadpool: Drákulova výzva

No prostě Deadpool… 🙂 Neurvalý dětinský hláškař a bijec opět vyrazil do akce a opět nikde nenechal kamen na kameni. Jeho epická dobrodružná cesta kolem světa se s přehledem řadí mezi nejlepší komiksy posledních let. Velmi rozsáhlé dílko, u které se budete často smát. Jen pro informaci: čekejte výhradně černočerný humor!

Deadpool: Drákulova výzva – minirecenze

 

walk d 6 pat

5. Walking Dead: šestá řada

V Americe nejpopulárnější seriál. Šestá řada byla jako už tradičně rozdělena na dvě poloviny po osmi dílech. Některé části a sekvence už místy působily repetitivním dojmem, ale závěr řady byl velice napínavý, i díky otevřenému konci. Jsme zvědaví s čím na nás tvůrci přijdou v další sérii, kterou jistojistě budeme sledovat. Přísun financí z velké fanouškovské základny slibuje i vyšší rozpočet seriálu. Hororové scény by mohly být ještě více strašidelné, a ty davové ještě více epické. Uvidíme na podzim.

Walking Dead: šestá řada – minirecenze

 

crime story pat

     Co dál nás v dubnu ještě zaujalo? V rámci filmů to byla především výborná nová Kniha Džunglí, námořnický thriller Do posledního dechu a hodnotné rodinné drama The Confirmation. Co se seriálů týče, tak musíme ještě zmínit vynikající kriminálku s Johnem Travoltou American Crime Story, dále psychologické drama Billions, špionážní thriller The Night Manager a scifko o cestování časem 11.22.63. Velmi oceňujeme a kvitujeme s povděkem, že se jedná o letošní novinky. Inu a zrecenzovali jsme i několik skvělých knih. Například komiks Zaklínač: Liščí děti či motivační román Den, kdy jsem se naučil žít od Laurenta Gounella. V herním univerzu se toho moc neurodilo. Vyzdvihneme pouze třetí díl rpgčka Dark Souls, jehož minirecenze ovšem náleží do květnových titulů. Tedy příště.

 

doom 2016 pat

     Duben tedy máme za sebou a nyní přejděme už ke květnu. Do kin si určitě zajdeme na nového Kapitána Ameriku, který zažije občanskou válku (od 5.5.), dále na nové X-Meny, kteří pro změnu zažijí apokalypsu, a velmi nás zajímá i třetí díl komediální série Návštěvníci, kteří okusí tu správnou velkou francouzskou revoluci (oba od 19.5.). V televizi si nenecháme ujít francouzský politický seriál s Gérardem Depardieu Marseille (5.5.), akční scifko Preacher (22.5.) a druhou řadu kriminálního dramatu Bloodline (27.5.). A na našem herním počítači si zahrajeme nový díl legendární akční série Doom (13.5.). Na své si přijdou i majitelé konzole PS4. Čtvrtý díl dobrodružné akční série Uncharted (10.5.) by rozhodně neměl chybět v jejich herním portfoliu. To byly ty největší květnové hity. My se jako už obvykle pokusíme v průběhu měsíce dodat co nejvíce minirecenzí. Námětů a nápadů máme spoustu… 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář