Dark Souls III

Platforma: pc, ps4, xone

     Třetí díl nejmainstreemovější herní hardcore série současnosti se podle očekávání povedl. Japonské studio From Software opět vytvořilo obrovskou hru, ve které není problém strávit stovky zábavných hodin. Za předpokladu, že přijmete netradiční herní styl, jímž je série proslulá. Příběh zde hraje naprosto minoritní roli. Vše je podřízeno unikátní hratelnosti založené na vypiplaném soubojovém systému, radosti z objevování nových lokací a předmětů, a také na obtížných soubojích s bossy.

     Z minulých dílů zůstal zachován systém checkpointů (bonfirů), jejichž aktivací se hráči obnoví zdraví a léčivé lektvary, ale zároveň se oživí všichni doposud zabití nepřátelé, vyjma hlavních bossů. Jako hlavní „platidlo“ zde opět fungují duše, které lze nalézt různě po lokacích či po zabitých nepřátelích. Za duše lze nakupovat předměty u obchodníků ve satré známé svatyni, a také je lze použít na zvýšení úrovně vaší postavy, konkrétně přidělením bodů do několika základních vlastností jako je síla, výdrž, inteligence a podobně. Správně vyvážit postavu je poměrně velké umění – různých statistik a souvislostí je zde opravdu hodně a pravděpodobně bude chvíli trvat, než na všechno přijdete, což je ovšem jedna z domén této série. 🙂

   Co se herního světa týče, tak ten je jako vždy dechberoucí. Ať už co do tradičně vynikajícího level designu či do monumentálnosti místní dechberoucí architektury a kulis, které nenajdete nikde jinde než v Dark Souls. Zpočátku je sice hra o něco lineárnější, avšak po překonání prvních střídmějších úrovní (poměrně fádní Undead Settlement) se dostaví to pravé ořechové v podobě skvostných lokací jako je propracovaná Cathedral of the Deep či mrazivě krásné Irithyll of the Boreal Valley.

      I kvalita a obtížnost bossů má (zpravidla) stoupající tendenci, přičemž souboje jsou obecně i o fous lehčí než ty v předešlých dílech – frustrace se sice dostaví, ale ne v tak závratné míře jako například v extrémně těžké jedničce. Trojku rozhodně doporučuji i úplným nováčkům série – jako vstup do „Dark Souls světa“ je ideální. Vlastně ji doporučuji všem. Dark Souls III je zatím letošní nejlepší hra – kdo má zájem ponořit se do nekompromisního, ale zároveň i nesmírně opojného světa plného napínavých dobrodružství, tak ten ať  tuto gamesu bere všemi deseti.

 

Úvod hry

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i5-2500 3,3 GHz, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 465 nebo Radeon HD 6870

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář