Billions: první řada

    Zbrusu nové seriálové drama od věhlasné kabelovky Showtime, které zprostředkovává střet světa investičních makléřů se světem americké justice. Konkrétně půjde o duel miliardáře Bobby Axelroda (Damian Lewis) a státního návladního Chucka Rhoadese (Paul Giamatti), kteří se dostanou do křížku poté, co Rhoadesův úřad přijde na ne zrovna legální praktiky zaměstnanců Axelrodovy firmy.

      Vyšetřování nekalých finančních machinací není zrovna žádné velké terno, a tudíž Billions staví především na vynikajících dialozích, propracovaném scénáři a na lahůdkových interakcích dvou hlavních postav. Oba muži jsou správně nejednoznační, nic zde není černobílé, stejně jako v reálném světě. Axelrod sice používá zákeřné postupy k dosažení svého, avšak Rhoades taktéž, a velmi brzy tato nebezpečná hra přeroste do značně osobní roviny, a to i díky tomu, že Rhoadesova žena Wendy (Maggie Siff) pracuje jako terapeutka u Axelroda. Zhruba od poloviny série už definitivně opadnou všechny zábrany, spory se ještě vyhrotí, a půjde se (doslova) i přes mrtvoly.

     Pro diváky, kteří vyznávají akčnější a oddechovější seriály Billions rozhodně není, avšak rozhodně se nejedná o dílo pro úzkou diváckou skupinu. Abyste si tento seriál užili, nemusíte nutně ovládat účetnictví, znát právo a rozumět problematice burz a akcií. O to tu jde až ve druhé řadě. V té první jde výhradně o zápolení dvou mocných egoistických mužů, kteří chtějí za každou cenu vyhrát. Po zhlédnutí první sezóny můžeme potvrdit, že se jedná o velmi atraktivní podívanou. Sice se v ní nebojuje zbraněmi a pěstmi, ale zdejší bitvy zato probíhají za vydatné pomoci lstivosti, vypočítavosti a chytrosti. Nenechte si tuto nekompromisní válku ujít! 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář