20. Páteční podvečerní… o našich dvaceti nejoblíbenějších titulech

A je to tady! Venku už bývá zpravidla krásně (samozřejmě vyjma dneška 🙂 ) a rostlinstvo, zvířata i lidé se začínají pomalu probouzet ze zimního spánku, což značí, že nám už naplno propuklo jaro. Ale není to to jediné co propuklo… my na Recenzone jsme totiž zrovna také propukli, a to dojetím nad tím, že jsme se právě dnes dopracovali již ke dvacáté jubilejní Páteční podvečerní. Tu jsme se zcela neskromně rozhodli věnovat nám samotným – dynamickému duu Kroll-Rendar, které stojí za tímto webem. Konkrétně Vás seznámíme s našimi dvaceti nejoblíbenějšími tituly. Tituly, které nás nějakým způsobem zásadně ovlivnily, představují pro nás něco speciálního anebo je prostě jen považujeme za ty nejlepší z nejlepších. Tady jsou naše TOP desítky.

breaking web

 

Top 10 Kroll

1. Intouchables trailer

Skvělá komedie natočená s takovou lehkostí, že když jsem ji nedávno v televizi viděl znovu, tak mě opět spolehlivě potěšila a rozesmála. Takto příjemné komedie umějí Francouzi točit jako málokdo – o tom nemůže být pochyb.

2. Ďábelská garda databáze

Jedna z mých prvních koupených knih. Jedná se o drsný příběh něměckého vojáka, který na sklonku 2. světové války uniká přes Čechy až do Francie, kde narukuje do cizinecké legie. Příběh vyznívá až neskutečně, ale je položen na skutečných základech. Další díly už nebyly na tak vysoké úrovni jako jednička, ale i tak jsem je přečetl během chvíle.

3. Perníkový táta trailer

Ještě nyní si vzpomínám jak jsem viděl první díly a říkal jsem si – no nevím nevím, ale zkusím ještě pokračovat ve sledování. Poté jsem se už nestačil divit, jak rychle se během první série dostavil sledovací návyk a další řady byly už jen lepší a lepší. No prostě je to neskutečný seriál a člověk by řekl, že to málokoho bude zajímat, když by to mělo být vlastně jen o drogách. Ale opak je pravdou – Perníkový táta je totiž především o unikátní proměně hlavní postavy.

4. Peaky Blinders minirecenze

Mám rád 20. léta minulého století a tato minisérie doslova skvostně líčí příběh o životě mafiánské rodiny Shelbyových. Žádné velké povídačky a chození kolem horké kaše, shodí se čepice a jdou se vyřizovat účty – to jsou Peaky Blinders.

5. Vikings trailer

Vikingové aneb válečníci všech válečníků. Tenhle seriál bych přirovnal ke Hře o Trůny. Poutavý příběh, drsné boje a reálné vykreslení života v této nelehké době jen ukazují na nesmírně kvalitní práci scénáristy Michaela Hirsta, který stojí i za historickými Tudorovci.

vikings web

 

6. House of Cards minirecenze

Nejlepší dramatický seriál z odvětví politiky. House of Cards bohužel působí velmi důvěryhodně a bojím se, že nemá úplně daleko ke smutné realitě. Francis Underwood a jeho politické hrátky neznají mezí, a jeho herecký protagonista Kevin Spacey hraje v životní formě. Co víc dodat.

7. Nespoutaný Django trailer

Jedna velká jízda. Ještě dnes si pouštím některé písničky ze soundtracku, prostě a jednoduše skvělý film.

8. The Walking Dead minirecenze

A teď už poslední seriál. 🙂 Hororové pojetí „obklopeni zombiemi“ – tak to je The Walking Dead. Pátá série nedávno skončila a opět byla velmi kvalitní, téměř by se i dalo mluvit o neustálé vzestupné tendenci. Jsem zvědavý jak bude vypadat šestá řada, na kterou se už nyní velice těším.

9. Drive trailer

Tak trochu smutný příběh, v němž je sice méně akčních scén, ale zcela to vynahrazuje neskutečná atmosféra podpořená vynikajícím soundtrackem. Dohromady to dává 9. pozici v mém žebříčku.

10. Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel databáze

Knižní předlohu jsem si náramně užil a opravdu se vydatně nasmál. Hodně jsem se těšil na filmovou adaptaci a ta mě bohužel zklamala. Podle mého nedosáhla ani z poloviny kvalit knihy. Člověk by si řekl, co ještě tak může stoletý stařík udělat či zažít, ale příběh se točí i kolem jeho minulosti a ta byla opravdu hodně pestrá a komická. 🙂

drive web

 

Top 10 Rendar

1. Pulp fiction trailer

Film, který jsem viděl asi 20x. A není to tím, že bych byl blázen (hm…), který zkouší, jestli se neustálým opakováním nějaké činnosti dostaví jiný výsledek, ale proto, že se jednoduše jedná o můj nejmilovanější film, na který nedám dopustit. Mohl bych tu teď pět různé superlativy, ale spokojím se se suchým konstatováním prostého faktu, že hlavně díky Pulp Fiction jsem se před mnoha dávnými lety začal mnohem více zajímat o filmy. Tečka.

2. The Wire trailer

Pro mě nejlepší seriál všech dob. Scénárista David Simon vytvořil rozsáhlé unikátní dílo, které si bere na paškál pět problémů, s nimiž se často potýkají velká města (drogy, pašování, byrokracie, školství, tisk), přičemž každému je věnována jedna celá řada. Působí to autenticky a je to nesmlouvavé, drsné a nemainstreemové… je to prostě skvělé.

3. Nádraží Perdido minirecenze

Moje nejoblíbenější kniha, o jejíž kvalitách jsem se už vypsal v minirecenzi. Zde jen dodám, že během čtení závěrečné kapitoly jsem měl slzy na krajíčku, což vypovídá nejen o mé přecitlivělosti 🙂 , ale také o tom, jak moc na mě toto úchvatné dílo zapůsobilo.

4. Pharaoh trailer

Moje nejoblíbenější strategie – a kupodivu budovatelská. Bylo neskutečně povznášející sledovat růst Vašeho města a dále vymýšlet, jak vše ještě vyšperkovat. Sice to bylo občas velmi zdlouhavé, že si během hraní člověk mohl s klidem odskočit třeba na oběd, ale to je už holt Pharaoh. Promiň Age of Empires 2 – si těsně druhé.

5. Kantos Hyperionu databáze

Nejlepší sci-fi všech dob. Kdo ještě Kantos Hyperionu nečetl, tak se nemůže nazývat pravověrným fanouškem tohoto našeho milovaného žánru. Naprostá povinnost pro všechny milovníky epických příběhů – i pro Vás ostatní! 🙂

wire web

 

6. The Big Bang Theory best of

Můj spolehlivý lék na libovolné splíny či na špatnou náladu. Vždy zabere. U příhod Sheldona a spol se prostě vždy musím smát anebo mi aspoň cukají koutky. V neposlední řadě se také rád pokochám pohledem na úchvatnou Penelopu. 🙂

7. série S.T.A.L.K.E.R. trailer

Nejatmosféričtější herní série. Brutální nehostinné prostředí tajemné zóny, která se nachází v okolí opuštěné jaderné elektrárny Černobyl, mi dodnes zaručeně vyvolává husí kůži. Tohle prostě umí jen východní hry. Variabilní hratelnost už je jen třešničkou na dortu.

8. Vetřelci trailer

Film, který mě velmi poznamenal. Ať už tím, že mi způsoboval lehké spaní a strach ze tmy, který mám dodnes 🙂 , ale také tím, že jsem přišel na chuť hororům, ikdyž uznávám, že v případě Vetřelců se jedná spíše o šťavnatý akčňák. Zde je několik Hudsonových ikonických hlášek.  A ještě jedna na závěr: “ Nevím, jestli jste sledovali poslední události, ale dostali jsme pěkně na prdel!!!“ 🙂 Asi tak.

9. Tváří v tvář trailer

Důkaz toho, že i akční film může být chytrý, anebo tak aspoň může působit. Tváří v tvář má originální příběh, množství efektních akčních scén, pevné režijní vedení Johna Woo a Johna Travoltu s Nickem Cagem v nejlepší formě. To jsou základní ingredience jednoho z nejlepších akčních filmů všech dob. Pro mě možná toho nejlepšího.

10. Gothic 2: Noc Havrana trailer

V mojí desítce nemůže chybět zástupce RPGček a po dlouhé úvaze u mě nakonec těsně zvítězil unikátní datadisk ke Gothicu 2 před legendárním Baldur’s Gate 2. Datadisky, které takovým způsobem obohatí původní hru, v podstatě ji celou obmění a nabídnou kompletně nový herní zážitek se v dnešní DLC době už moc nedělají.

faceoff patecni

 

Uf. Jedna z nejobsáhlejších Pátečních o našich zbožňovaných titulech je už za námi. Je zcela na místě tvrdit, že nebýt mnohých z těchto děl, tak by tento web ani neexistoval. Jejich význam je opravdu zásadní – mnoho z těchto titulů nás totiž přivedlo na cestu do světa čtyř odvětví zábavy, kterými se Recenzone zabývá. Na cestu, ze které už není návratu. 🙂 A ani se vracet nechceme – dále Vám budeme přinášet novinky, minirecenze a krátkometrážní snímky s takovou vervou a zápalem jako doposud. U dalších Pátečních podvečerních a jiných článků na webu či na našem facebooku opět na přečtenou! Ahoj.

 

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář