99. Páteční podvečerní… o druhých narozeninách Recenzone

     Tak jsme tu s Vámi již druhým rokem! 🙂 Naše milá Recenzone oslavila nedávno své druhé narozeniny (gratulujeme!), a tudíž je čas na pravidelnou roční rekapitulaci, která se ponese v duchu statistik a zajímavostí. Začneme tradičně u nejnabitější filmové sekce, kterou jsme před několika momenty rozšířili novou podsekcí TOP filmy 2014-15 a podle očekávání jsou v ní obsaženy ty nejlepší snímky z předešlých dvou let. To aby vyhledávání na naší stránce bylo ještě více komfortnější a intuitivnější. Nyní už přejděme k nějakému tomu základnímu sumírování…

 

happy-b-1-web

     Během druhého roku fungování našeho webu jsme pro Vás přichystali téměř sto dalších filmových recenzí. Jako obvykle jsme se snažili sledovat převážně lépe hodnocené a masami očekávané filmy, a to i z toho důvodu, že s průměrnostmi již nehodláme ztrácet náš drahocenný čas. 🙂 Ovšem i na slabší snímky došlo, byť pouze okrajově. Většina snímků ovšem putovala do dvou nejnavštěvovanějších sekcí (TOP a výborné), přičemž pokud bychom měli vybrat některé nejlepší, tak volíme vynikající krimi-thriller Victoria, nahláškovanou akční jízdu Deadpool, depresivní komorní drama Room, a také ultimátní romantický snímek Než jsem tě poznala. Co se nejnavštěvovanějších filmových minirecenzí týče, tak nejvýše se umístila kriminální komedie Správní chlapi, a také psychologické drama Demolition s Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli.

 

vinyl-haapy-b-web

    V sekcích se seriály přibylo dalších zhruba 40 minirecenzí, čímž se celkový počet námi recenzovaných seriálů vyšvihl již ke kulaté stovce. Tomu už říkáme solidní databáze, v níž si každý seriálový maniak vybere podle svého gusta. Pokud byste potřebovali menší pomoc, tak pro Vás máme několik žhavých doporučení. Když se budeme bavit o novinkách, což nám přijde vhodné (doporučovat Hru o trůny či Walking Dead je vskutku pouhé nošení dříví do lesa), tak se musíme zmínit o třech titulech. Perfektní britská kriminální minisérie And Then There Were None, hudební retro drama Vinyl a mysteriózní scifko Stranger Things nám přicházejí na mysl jako první. Za vysokou kvalitu těchto titulů se klidně zaručíme! Inu a na závěr odstavce následuje tradiční zajímavost ohledně nejnavštěvovanějších sekčních minirecenzí. Největší počet návštěv registrujeme u minirecenzí žánrového chameleona Bloodline a u třetí řady mafiánské pecky Peaky Blinders.

 

witcher-happy-b

    V počtu herních minirecenzí se nám dokonce povedlo překonat první rok (28-25). Za nejlepší hry považujeme tahovou strategii XCOM 2, hardcore rpgčko Dark Souls 3 a ještě i datadisk O víně a krvi, který v létě rozšířil svět rpgčka Zaklínač 3: Divoký hon. Mezi nejnavštěvovanější hry patří zmiňované rozšíření O víně a krvi, což nás opravdu nepřekvapuje vzhledem k popularitě této série v českých luzích a hájích. 🙂 Když se ponoříme do knižních sekcí, tak zjistíme, že jsme v průběhu roku dodali více než dvacet dalších minirecenzí, čímž celkový počet minirecenzí knížek na našem webu vzrostl již na padesát. I knihomolové si tedy přijdou na své. Doporučujeme v podstatě všechny naše knihy. Najdete tu nesmírně zajímavé biografie (Nikola Tesla, Albrecht Wacker, Usain Bolt), komiksy (Deadpool, Zámek a klíč), sci-fi romány (Anihilace, Expanze) či propracované historické publikace (Černá zem). Mezi nejnavštěvovanější knižní minirecenze patří především válečné biografie. Nejvíce návštěv jsme zaznamenali u minirecenze na knihu Bílá smrt, která pojednává o jednom z nejlepších odstřelovačů všech dob, Finovi Simu Häyhäovi.

 

happy-b-4-web

    Na závěr ještě nemůžeme zapomenout na sekci videa, do které zařazujeme především hodnotné krátkometrážní filmy. Celkově zde můžete nálezt již 135 videí, scén a krátkých snímků, které Vás mohou zabavit na dlouhé hodiny – vřele doporučujeme.  Rekapitulaci máme za sebou a snad jste se během čtení bavili alespoň tak jako my u jejího psaní. Tedy hodně. 🙂  Nyní už pouze můžeme webu Recenzone popřát vše nejlepší do třetího roku jeho fungování. Brzy se dočkáte nových podsekcí, jistě zvážíme i nějaké další novinky a pochopitelně Vás budeme pravidelně zásobovat novými minirecenzemi zde na webu a horkými novinkami na naší facebookové stránce. Příště opět na počtenou! Další rekapitulaci máme v plánu přesně za rok.  🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář