110. Páteční podvečerní… o nejlepších titulech roku 2016

 

      Rok 2016 je již minulostí. Přinesl nám mnoho skvělých titulů a my se v dnešní očekávané Páteční podvečerní pokusíme vybrat ty nejlepší. Jako obvykle to nebylo lehké, jako obvykle jsme s tím měli spoustu práce a jako obvykle se nám to nakonec povedlo. 🙂 Pohodlně se usaďte a račte s námi nahlédnout na loňský zábavní výkvět.

Top Filmy – Kroll

1. Trumbo minirecenze

Excelentní životopisné drama se skvělým Bryanem Cranstonem v hlavní roli muže, který i přes tlak okolí nezměnil své postoje a přesvědčení. Skvělá a inspirativní podívaná.

2. Anthropoid minirecenze

Zbrusu nové filmové zpracování atentátu na Reinharda Heydricha se opravdu povedlo. Vyjma dvou hlavních britských hvězd mě zde zaujali i čeští herci.

3. Než jsem tě poznala minirecenze

Krásný romantický film s půvabnou Emilií Clarke v hlavní roli. Snímek vhodný především pro ženy, ale i mužští diváci si ude mohou přijít na své. Podle mě nejlepší romantické drama posledních let.

4. Děda je lotr minirecenze

Skvělá komedie s Robertem de Niro, který si svou roli opravdu užívá. Film si s ničím a nikým nebere servítky, a tak to má být. Prostě paráda. 🙂

5. Hacksaw Ridge minirecenze

Režisér Mel Gibson se vrátil v plné síle. Hacksaw Ridge je příběhově tak trošku starosvětským válečným filmem, avšak také s bezkonkurenčně natočenými válečnými výjevy.

 

Top Filmy – Rendar

1. Příchozí minirecenze

Jediný film, kterému jsem dal loni plný počet hvězd. Nejsilnější a nejemotivnější zážitek v kině. Za mě jednoznačně nejlepší film roku 2016.

2. Deadpool minirecenze

Nejhravější a nejnahláškovanější komiksový film minulého roku. Přístupnost od osmnácti let je tou nejlepší zárukou drsného, nekorektního a infantilního humoru. Ryan Reynolds výborný.

3. Sully: Zázrak na řece Hudson minirecenze

Za bezchybnou režii Clinta Eastwooda. Za skvělý herecký výkon Toma Hankse. Za perfektně natočené scény nouzového přistání letadla. Za intenzivní a nesmírně uspokojivý filmový prožitek.

4. Správní chlapi minirecenze

Tady jsem se zase nejvíc nasmál. Retro krimi buddy komedie s parádním duem Gosling-Crowe. Osmdesátková atmosféra, Los Angeles, spousta hlášek… no prostě lahoda.

5. Zootropolis: Město zvířat minirecenze

Moc animáků jsem loni neviděl, ale jsem si jistý, že Zootropolis rozhodně patří mezi nejlepší. Velmi vtipný, příjemný a vizuálně úchvatný film.

 

Top Seriály – Kroll

1. Vinyl minirecenze

Hudební seriálová pecka, jaká tu už dlouho nebyla. Drogy, komické scény, no prostě dílo hodné uznání. Doufám, že bude i další série. Zatím to moc přívětivě nevypadá, a to je obrovská škoda.

2. Narcos: Druhá řada minirecenze

Velký mafiánský nářez. Příběhově a herecky byl každý díl v podstatě na úrovni filmu. Narcos by si rozhodně zasloužil ocenění nějakou tou soškou!

3. House of Cards: čtvrtá řada minirecenze

Člověk by řekl, že se čtvrtou řadou už začne tento projekt dějově chřadnout a možná i lehce nudit, jenže opak je pravdou. Velká stálice a dlouhodobá jednička na seriálovém poli.

4. Marco Polo: druhá řada minirecenze

Historické dobrodružství Marco Pola má stále velký náboj a byla velká radost tento seriál sledovat. Vřele doporučuji. Oceňuji i ukázku některých bojových taktik a útoků na nepřítele, jenž jsou zcela nevšední.

5. Poldark: druhá řada minirecenze

Relativně skromný dobový seriál, který má své nepopiratelné kouzlo. Tvůrci umí velice hezky vykreslit život lidí tehdejší doby. I proto se vyplatí tento titul sledovat.

 

Top Seriály – Rendar

1. Daredevil: druhá řada minirecenze

Není co řešit. Žádný jiný zavedený seriál či novinka mě loni neuchvátily tolik, jako druhá řada Daredevila. Tohle je holt ta nejvyšší (akční) televizní kvalita. A Punisher je pro mě nejlepší seriálová postava roku 2016.

2. Stranger Things minirecenze

Sice je to dílko od Netflixu (=záruka kvality), ale i tak je pro mě Stranger Things nejpříjemnějším loňským překvapením. Úžasné hororové retro s bezvadnými dětskými herci.

3. Westworld minirecenze

Trochu pro kovboje, trochu pro scifáky, trochu pro přemýšlivce, hodně pro všechny. Zřejmě nejkomplexnější televizní dílo minulé sezóny mě zaujalo po všech stránkách. Průběh řady výtečný, závěrečný díl fantastický.

4. Černé zrcadlo: třetí řada minirecenze

Vybroušený televizní klenot, na který nedám dopustit. Hodnotné dílo, jehož povinné projekce na školách by nebyly tak úplně od věci. 🙂

 

Top Hry – Rendar

1. Zaklínač 3: Divoký hon – O víně a krvi minirecenze

Už se asi začínám opakovat, ale nový datadisk ke třetímu Zaklínači byl zase nejlepší hrou. Za málo ceny přímo kolosální množství muziky. Rpgčko jako řemen.

2. Dark Souls III minirecenze

No prostě nové Dark Souls. Opět nadmíru intenzivní, opět nadmíru atmosférické, opět nadmíru těžké a opět i nadmíru hráčsky uspokojivé. Značka: pouze pro odvážné!

3. XCOM 2 minirecenze

Nejlepší loňská strategie. Tvůrci (zase) skvěle zvládli propojit zábavné tahové bitvy s chytře navrženou správou základny a s působením na světové mapě.

 

Top Knihy – Kroll

1. Jak život napodobuje šachy: Garri Kasparov minirecenze

Kniha šachového velmistra Garriho Kasparova stojí za doporučení i těm čtenářům, kteří se nezajímají o šachy. Garri popisuje svůj životní příběh a to už přece stojí za přečtení.

2. Na mušce lovce: Albrecht Wacker minirecenze

Milovníci válečné historie knihu Na mušce lovce ocení nejvíc. Příběh o jednom z nejlepších německých sniperů by měl mít vyhrazené místo v jejich knihovně. Už jen pro zprostředkování náhledu na válku z německé strany!

3. Rychlejší než blesk: Usain Bolt minirecenze

Kdo by neznal Usaina Bolta. 🙂 Kvůli jeho osobě jsem si knihu koupil a rozhodně to nebyla chyba. Doporučuji i pro nesportovce.

 

Top Knihy – Rendar

1. Zámek a klíč: závěrečné dva díly minirecenze

Je mi z toho smutno. Moje nejoblíbenější komiksová série skončila… Ale že to byl konec jak se sluší a patří! Odvážný, originální a dosti nevybíravý. To jsou ostatně i hlavní znaky tohoto unikátního hororového fantasy cyklu. Mistrovské dílo.

2. Deadpool: Drákulova výzva minirecenze

Deadpool u mě bodoval i v knižním světě. Tuhle komiksovou šílenost si prostě nesmíte nechat ujít – je to asi něco jako několikahodinová jízda na horské dráze… 😀

3. Černá zem: Timothy Snyder minirecenze

Renomovaný americký historik a jeden z největších znalců novodobých dějin střední a východní Evropy Timothy Snyder ve své nové knize opět redefinuje náš pohled na nedávné historické události. Velmi těžká a znepokojivá kniha.

 

     Toť elita minulého roku. Na úplný závěr ještě bleskově vypíšeme další vynikající tituly, které atakovaly nejvyšší příčky. Filmy: romantická dramata Brooklyn a Světlo mezi oceány, psychologická dramata Room a Demolition, fantasy blockbuster Doctor Strange, fantasy animák Kubo a kouzelný meč, finanční drama Sázka na nejistotu, thrillery Ulice Cloverfield 10 a Hell or High Water. Seriály: kriminálky Gomorra, Rapl, Pustina, River, American Crime Story a Jedna noc, mysteriózní thriller And Then There Were None, romantické drama Affair, historický epos Vojna a mír, gangsterka Peaky Blinders, fantasy hit Hra o trůny, hororový thriller Penny Dreadful, dramata Mladý papež a The OA, špionážní thriller The Night Manager, komediální krimi Lucifer a western Hell on Wheels. Hry: tahová strategie Hearts of Iron IV, adventura Firewatch, rpgčka Dragon´s Dogma: Dark Arisen a Tyranny, plošinovka Unravel, akce Doom, realtime strategie Homeworld: Deserts of Kharak Starcraft: Nova Covert Ops, závody Forza Horizon 3 a originální česká gamesa Dark Train. Knihy: Můj životopis a moje vynálezy: Nikola Tesla a dobrodružný komiks Temnými cestami. Za vysokou kvalitu těchto titulů ručíme. Pokud máte čas a chuť, tak třeba dožeňte nějaké ty filmové a seriálové resty, ať se už společně můžeme vrhnout do nového roku. Čeká nás toho opět dost, ale o tom už více v příštím díle Páteční podvečerní. 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář