Forza Horizon 3

Platforma: pc, xone

 

     Forza Horizon 3 je vůbec první hra této slavné závodní série, kterou jsem kdy hrál. No a jako veterán hrající první díly Need for Speed musím říct, že arkádové závodění urazilo za těch téměř dvacet let dlouhou cestu. K dispozici zde dostanete obrovský kus nádherné země vytvořený podle australské krajiny a můžete začít závodit a prozkoumávat. Koncept hry je založen na budování festivalů, které lze rozšiřovat s přílivem fanoušků. Ty spolu se zkušenostními body získáváte nejen za každý dobře odjetý závod, ale i například za povedené kaskadérské kousky a podobně.

     S rozšiřováním festivalů se ve světě zároveň objevují nové závody, turnaje a jiné eventy. Je toho opravdu hodně a můžete se zde „vyřádit“ podle libosti. Můžete provádět co nejdelší skoky, pokořovat rychlostní limity, hledat vzácná auta (i pomocí dronu), pořádat závody veteránů (má oblíbená činnost), hledat zničitelné cedule s bonusy, nakupovat nová auta, objevovat krásná místa australské krajiny, účastnit se ilegálních nočních závodů anebo prostě koupit datadisk Blizzard Mountain a vyrazit závodit na sněhu. Tady si už každý vybere.

         Zdálo by se, že je Forza Horizon 3 bezchybnou závodní arkádovou nirvánou, jenže pc verzi bohužel stále sráží mizerná optimalizace, a to i po několika měsících od vydání. Hra vypadá báječně, ale hardwarové nároky jsou krvavé a se starší sestavou si opravdu ani neškrtnete. I na naší značně nabušené herní mašině hra neběžela optimálně a to je něco, co nelze jen tak přehlížet. Pc hráči jsou značně znevýhodněni, a to už ani nemluvím o naprosto příšerné platformě Windows Store (pouze tam jde hra koupit). Proto dávám jednu hvězdu dolů. Jedná se o špičkovou závodní hru, ale závodění na počítači ani zdaleka není tak komfortní jak by být mohlo a hlavně i mělo.

 

Gameplay trailer

Doporučená HW konfigurace: Windows 10 (64Bit), Intel Core i5-4460 3,2 GHz, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 760 nebo AMD Radeon R7 260x v3, 55 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář