109. Páteční podvečerní… o nejlepších prosincových titulech na Recenzone

     Přejeme krásný den. 🙂 Ještě než všichni začneme řešit Silvestra a ještě než zde na webu rozjedeme velkou rekapitulační a výhledovou sérii, tak si dáme poslední Páteční podvečerní tohoto roku o nejlepších prosincových titulech. Závěrečný měsíc letoška se u nás na webu nesl v duchu dohánění restů. Zaměřili jsme se především na kvalitní tituly, jenž nám nějakým nedopatřením unikly. A podle toho vypadalo i průměrné hodnocení všech titulů. Bylo vysoké. O těch nejlepších z nejlepších ze ještě rozepíšeme v rámci tradiční top pětky, další skvělá dílka alespoň zmíníme v „odstavci útěchy“ (ehm…) a na závěr jako obvykle nabídneme krátký výhled na to nejlepší, co nás čeká v průběhu již na dveře klepajícího ledna. Pojďme na to.

 

1. Westworld

Jedna z největších televizních událostí roku splnila vysoká očekávání. Kabelovka HBO rozjela další z unikátních projektů, jenž má potenciál bavit diváky dalších několik let. První série této opulentní westernové sci-fi nás zaujala chytrým scénářem, myšlenkovým přesahem a kopou zajímavých a perfektně ztvárněných postav. No a sugestivní atmosféra spolu s bezkonkurenční výpravou také rozhodně neškodí.

Westworld: minirecenze

 

2. Černé zrcadlo (třetí řada)

Povinná televizní tvorba pro všechny, kteří až příliš lpějí na sociálních sítích a pro ty, kteří si myslí, že s nástupem nových technologií nás čeká výhradně zářivá budoucnost. Nastavené Černé zrcadlo vám paradoxně otevře oči a dost možná vás i přiměje jisté věci přehodnotit. Pro nás představuje tento seriál jeden z nejlépe zpracovaných televizních projektů posledních let. A dost možná i ten vůbec nejdůležitější.

Černé zrcadlo (třetí řada): minirecenze

3. Sully: Zázrak na řece Hudson

Působivá devadesátiminutová rekonstrukce skutečných událostí, které vévodí matadoři Clint Eastwood a Tom Hanks. Lépe už to asi natočit a zahrát nešlo. Je docela úsměvné, že nás životopisné drama napínalo a bavilo mnohem víc než většina letošních akčních blockbusterů. To je už opravdu punc té nejvyšší filmové kvality.

Sully: Zázrak na řece Hudson: minirecenze

 

4. The OA

Seriál The OA se řadí mezi díla pro náročné diváky. Každému se jistě nebude líbit, což je asi i dobře. Příběh seriálu se díl po dílu více odhaluje a postupně vysvětluje nejasnosti a zodpovídá nadnesené otázky z počátečních epizod. Kdo hledá velké akční scény či přímočarou zápletku, tak ten si zde na své nepřijde. Ovšem divák, který má chuť přemýšlet a hledat pointu, tak ten v tomto netradičním titulu jistě najde zalíbení.

The OA: minirecenze

 

5. Temnými cestami

Komiksy bez debaty patří spíše do vedlejších oblastí našeho zájmu, avšak rádi si nějaké to kvalitní dílko občas přečteme/zhlédneme. Nejsme v tomto žánru nějakými zvlášť fundovanými kritiky, ale komiks Temnými cestami rozhodně považujeme za nesmírně kvalitní. Především první dobrodružný příběh o hraběti Skarbekovi považujeme za jeden z nejlepších komiksů, co jsme kdy četli. Rozsáhlé, propracované, úchvatně výtvarně zpracované… no prostě jedna velká komiksová báseň. 🙂

Temnými cestami: minirecenze

 

     Jak už jsme avizovali, tak v prosinci skutečně nebyla nouze o kvalitní tituly. Následující výčet dalších skvělých filmů, seriálů a her nám to potvrdí. Filmaři nás potěšili především svižným životopisným dramatem Snowden, chytrým akčním thrillerem Zúčtování, dojemným romantickým dramatem Světlo mezi oceány, temným sci-fi velkofilmem Rogue One: Star Wars Story, a také strhujícím katastrofickým thrillerem Deepwater Horizon. Jejich seriáloví kolegové u nás zase zabodovali hororovým thrillerem The Exorcist, a také vynikajícím českým kriminálním dramatem Pustina. Z herních titulů se ještě zmíníme o chytlavém strategickém datadisku Starcraft 2: Nova Covert Ops, originální fantasy plošinovce Owlboy, no a stranou nezůstane ani závodní nirvána Forza Horizon 3, jejíž minirecenzi vám nabídneme ještě zítra.

 

     Obligátní otázka: „Co nás čeká v lednu?“ Co se kinosálů týče, tak tam si jistě nenecháme ujít do nebe vychvalovaný filmový muzikál La La Land (od 5.1.), Affleckovu gangsterku Pod rouškou noci (od 12.1.), tajemný thriller Rozpolcený (od 19.1.) a hvězdně obsazené špionážní romantické drama Spojenci (od 26.1.). Samozřejmě nemůžeme zapomenout ještě na návrat bouráka Xandera Cage v novém díle akční šílenosti xXx (od 19.1.). Ve světě seriálu bude také nabito. Hned první den roku dorazí první epizoda čtvrté řady velehitu Sherlock, v průběhu měsíce bude mít ještě premiéru drsný historický thriller Taboo (od 10.1.), historické drama Victoria (od 15.1.), a také šestá řada špionážního Homelandu (od 16.1.). Co se her týče, tak tam je největší lednovou událostí vydání sedmého dílu hororové série Resident Evil (24.1.), tentokrát s podtitulem Biohazard. Obsah pro dnešní článek je už zcela vyčerpán. 🙂 Na závěr vám už pouze popřejeme všechno nejlepší do nového roku, a také co nejvíce kvalitních titulů, ať není o zábavu nouze.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář