Dragon’s Dogma: Dark Arisen

Platforma: PC, X360, PS3

    V mnoha ohledech velmi netradiční fantasy rpgčko (ostatně také je od japonského Capcomu), které spoustě hráčů jistě nepadne do noty. Recenzovaná pc verze je konverzí tři a půl roku starých konzolových verzí, a byť se dočkala jistého vylepšení, tak po grafické stránce hra dnes už výrazně ztrácí. Příběh je směsicí různých fantasy klišé, zahrnuje draky (nečekaně…), hrdinu předurčeného k velkým skutkům (Vás) a jiné typické prvky, a je celkově velmi nelineární a zcela jistě nehraje v této hře prim. S tímto faktem jsou úzce spojené hlavní a vedlejší úkoly, které jsou taktéž spíše standardní, občas i fádní a ničím nepřekvapí. Milovníkům nextgenové grafiky, konzistentních dějových linek, rozmanitých úkolů a barvitých charakterů tedy Dragon’s Dogma nedoporučuji.

    A komu tedy ano? Především těm hráčům, kteří si rádi do detailů piplají své postavy (ve hře lze mít až čtyřčlennou družinu), poněvadž v tomto ohledu Dragon’s Dogma doslova exceluje – možností, jak směřovat svou partu dobrodruhů je nespočet. Dále také velkým herním objevitelům. Herní mapa je totiž obrovská, v lokacích lze neustále něco nacházet, i přes slabší grafiku mají určité kouzlo a určitě bych se nebál feeling místního světa připodobnit k univerzu Pána prstenů (čemuž notně pomáhají i všudypřítomní skřeti a zlobři… 🙂 ). No a nakonec si hru jistě užijí i ti, kteří nedají dopustit na originální a hlavně zábavný soubojový systém. Například souboje s bossy jsou tu bezkonkurenční – lze na ně i vylézt a zasadit jim ránu do jejich achillových pat, avšak i bitky s řadovými kreaturami stojí za to a vůbec neomrzí.

     Pokud se řadíte mezi hráče, kteří ocení aspekty hry zmiňované ve druhém odstavci, tak nemáte co řešit. Dragon’s Dogma Vás zabaví na dlouhé desítky hodin a přinese Vám netradiční herní zážitek. No a pokud Vám vadí neduhy popisované v prvním odstavci, tak se hře raději vyhněte. My patříme k prvně jmenované skupině a i přesto jsme se do hry poněkud hůře dostávali, avšak postupem času se dostavila hotová rpg nirvána. Každý ji zde ovšem nenajde.

 

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows Vista (64Bit), Intel Core i5-660 3,33 GHz, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 470 nebo Radeon HD 5870

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář