Dark Train

Platforma: pc

     Dark Train je 2D adventura od herních vývojářů ze studia Paperash. Název studia je v tomto případě i velmi příhodný. Tvůrci totiž zvolili unikátní metodu, která spočívá v nastříhání veškerých herních objektů z papírů a jejich následném rozpohybování pomocí animací. To bylo nesmírně pracné (důkaz zde), ale výsledek rozhodně stojí za to – hra vypadá naprosto úžasně a temnější ladění ještě podtrhuje už tak značně působivou atmosféru. Celkové originální pojetí prostě dokládá staré znamé tvrzení o zlatých českých ručičkách. Forma je tedy na jedničku s hvězdičkou, avšak jak je na tom samotný obsah? Stručně řečeno: také velmi dobře, ikdyž několik mušek by se zde našlo.

       Herní náplň spočívá ve spravování ujíždějícího poloautomatického vlaku pomocí mechanické krakatice Ann. Veškeré úkony Ann se ovládají myší. Intuitivní a příjemné. Méně příjemná je ovšem jakákoliv absence návodu či alespoň nějakých pár rad do začátku, během něhož může nejeden hráč i tápat. Na vše zde musíte přijít sami. Pokud se ovšem přenesete přes tužší úvod, tak odměnou vám bude osvěžující (zhruba pětihodinová) hratelnost. Ta spočívá v řešení rozličných hádanek, jenž mají co dočinění z různými ekosystémy, které jsou součástí vlaku. Obtížnost je většinou krásně vyvážená a většina hádanek a rébusů se dá s trochou zkoumání a důvtipu vyřešit.

      Osobně jsem si Dark Train velmi užil a rozhodně ho řadím mezi ty lepší tituly, které letos vyšly. Za momentální cenu 15 Euro se s přihlédnutím k vysoké míře znovuhratelnosti jedná o vynikající tip ke koupi. Takto osobitý a kvalitně vytvořený český projekt si navíc naši podporu zcela bez debaty zaslouží. 🙂

 

Úvod hry

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (32Bit), libovolný Intel Dual Core, 4 GB RAM, grafická karta s 1GB paměti

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář