Tyranny

Platforma: pc

     Tyranny je další skvělé fantasy rpgčko od studia Obsidian Entertainment, které nám předloni dodalo rozsáhlý svět k objevování v podobně laděném Pillars of Eternity. Svět Tyranny je sice o poznání menší, avšak je i mnohem zajímavejší. Předně ho téměř celý ovládá pán zla Kyros a vy ho jako jeden z jeho důstojníků musíte dobýt celý. Také je i mnohem temnější a má nesmírně zajímavou mytologii. Celkový skvělý dojem z prostředí sice poněkud kazí menší lokace a nepříjemně časté nahravací obrazovky (stejně jak v Pillars of Eternity), ale jinak to je velká lahoda. Takto hutná temná fantasy tu už dlouho nebyla. Oproti předešlému titulu od tvůrců z Obsidian mi přišlo, že i grafika je o poznání detailnější a líbivější.

      Hratelnost také doznala několika podstatných vylepšení. Klasický soubojový pauzovací systém je ozvláštněn společnými kombo útoky dvou členů družiny a navíc jde vytvářet i širokou škálu speciálních kouzel pro mágy. Podle očekávání má každá postava i své vlastní stromy dovedností, v nichž lze určovat její směřování. Dalším důležitým faktorem je možnost získat až pět základen (podle mě zbytečně moc), které se dají použít jako kovárna, knihovna, obchodní uzel a podobně. No a naprosto zasádní jsou ve hře dialogy. Je jich tu extrémní množství a pokud neumíte slušně anglicky, tak budete ochuzeni o podstatnou část zážitku. Směřování a výsledek rozhovorů zde často formuje následnou reputaci, kterou máte nejen s několika místními frakcemi, ale i se samotnými členy vaší skupiny. Za dosažení určitého stupně reputace (ať už negativního či pozitivního) mnohdy získate i nějakou tu zajímavou schopnost.

     Právě reputace, rozhovory a příklon k té či oné frakci z valné části zajišťují vysokou míru znovuhratelnosti. Rozhodně větší, nežli souboje, které jsou sice solidní, ale v drtivé většině případů budete bojovat proti lidem (a několika druhům duchů), a to se poměrně rychle omrzí. Nějaké velké fantasy potvory typu troll či drak zde opravdu nečekejte. Nízká rozmanitost protivníků je asi největším mínusem Tyranny. Ovšem jinak to je rpgčko jako řemen. Na pokračování se nesmírně těším, poněvadž má zdejší neotřelé univerzum obrovský potenciál, který zatím nebyl tvůrci zcela využit. Pro úvodní seznámení s tímto krásným fantasy světem ovšem slouží tato zhruba dvacetihodinová hra naprosto skvěle.

 

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core 2 Quad 2,8 GHz, 4 GB RAM, GeForce GTS 450 nebo Radeon HD 5770, 15 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář