Westworld

 

     Jedna z letošních nejlepších seriálových novinek – to je „westernová sci-fi“ Westworld od HBO. Jedná se o velmi komplexní, chytré a výpravné dílo, které působí tak trochu jako onlinové rpgčko převlečené do seriálového kabátku. Základní hrací plochou je zde uměle vytvořený svět Westworld, který obývají výtvory (roboti) se striktně daným vzorcem chování. Pokud máte dostatek financí, tak můžete tento svět navštívit a „vyřádit“ se v něm podle libosti. Nic není zakázané, přičemž vám osobně se nemůže nic stát. No neberte takovou dovolenou…

     V průběhu první sezóny tvůrci rozehrají opravdu velmi fascinující show, která jistě nenechá nikoho na pochybách, která kabelovka momentálně udává ostatním směr. Scénárista Jonathan Nolan a spol napsali nesmírně podmanivý příběh se spoustou zajímavých charakterů a dovedným střídáním časových rovin. V průběhu řady se sice možná budete cítit zahlceni množstvím vyřčených a dlouho i nezodpovězených otázek (největší výtka), avšak o to více se budete těšit na jejich zodpovězení, které přinese především naprosto skvělá poslední epizoda.

     Ať už se děj odehrával ve strohém atmosférickém ovládacím centru světa či v magicky krásném Westworldu, tak jsem ho sledoval se zatajeným dechem. Užíval jsem si celkové drsnější ladění seriálu, dumal jsem nad nadsazenými existenciálními myšlenkami a bavil se u parádních hereckých výkonů. Anthony Hopkins v roli tajemného šéfa parku Forda je doslova ďábelský, Ed Harris v roli „muže v černém“ je jedním z nejlepších zlých pistolníků napříč všemi westerny a i obě hlavní ženské robotky Evan Rachel Wood a Thandie Newton hrají první ligu. Prostě téměř nemám co vytknout. Je to skvělé, podívejte se na to. Rychle sem s druhou řadou!

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář