Deadpool

     Začnu pěkně po deadpoolovsku – obávám se, že tu máme první letošní předčasné vyvrcholení… Deadpool je dravá, hravá, sprostá a nehorázně ironická nahláškovaná jízda, kterou si užijí především komiksoví fanoušci, filmoví znalci, rozpustilí muži a poněkud překvapivě i zamilované páry, kterým nechybí kopa nadhledu, poněvadž snímek velmi dobře funguje i jako romantické drama, byť se jedná o značně břitkou a živočišnou romantiku.

     Film táhne kupředu vynikající Ryan Reynolds (konečně!!!) v hlavní roli cynického žoldáka Wadea Wilsona, který se po ničivém procesu, jenž podstoupí kvůli nedávno diagnostikované nevyléčitelné rakovině, stane super-anti-hrdinou Deadpoolem. Ten je sice téměř nezranitelný, avšak následkem vedlejších účinků se také stane škaredým jako noc, což mu ovšem neubere nic z jeho kousavého smyslu pro (černý) humor. Nevybíravý proces „léčení“ vedl tajemný superhrdina Ajax (překvapivě dobrý Ed Skrein), jemuž se chce Deadpool pomstít. Toť celá zápletka filmu.

     Ovšem ne tak úplně, poněvadž celkem zásadní roli hrají dvě další linie, které se v epickém konci s tou hlavní spojí. První romantická zaujme svou nečekanou hloubkou (hihi), a také vizuálně velmi vděčnou Morenou Baccarin v roli Deadpoolovy snoubenky Vanessy. Druhá „xmenovská“ zase boduje neustálým strefováním do X-meního univerza, což zastanou hlavně Deadpoolovy interakce s dvěma mutantími superhrdiny, Colossem a Negasonic Teenage Warhead.

     Vyjma místy slabších efektů a občas trošku nepřehledné akce nemám filmu co vytknout. Pokud se řadíte do některé ze skupin, které jsme popisoval v prvním odstavci, tak okamžitě mazejte do kina – Deadpool Vám přinese značně netradiční a osvěžující filmový zážitek, na který ještě dlouho nezapomenete. Podle mě je to zatím nejlepší, nedávno natočený, film podle komiksu – plné hodnocení uteklo jen velmi těsně. Tak třeba příště… 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář