Firewatch

Platforma: PC, PS4

     Firewatch je příběhová adventura se silným mysteriózním nádechem, která je prvotinou malého sanfranciského herního studia Campo Santo. Děj hry je zasazen do rozlehlého wyomingského lesa Soshone, do jehož nitra se kvůli práci požární hlídky vypraví muž ve středních letech Henry. Ten se již delší dobu potýká s nevyléčitelnou mozkovou nemocí své ženy, kterou se, tak trochu egoisticky, rozhodne na čas opustit, aby si na odlehlém izolovaném místě utřídil myšlenky a rozhodl se, jak v této těžké životní situaci postupovat dál. Po příchodu do své strážní věže začne pomocí vysílačky komunikovat s jeho šéfkou Delilah, která má sídlo ve vzdálené vedlejší věži.

     Právě komunikace s Delilah hraje ve Firewatch naprosto zásadní roli a představuje zde stěžejní herní i příběhový prvek. Druhým dechem neprodleně dodávám, že pokud neovládáte dobře angličtinu, tak máte jednoduše smůlu – textu jsou zde opravdu velká kvanta a zatím není přeložený. Dialogy mezi oběma hlavními postavami jsou velmi časté a výtečně napsané – tedy zábavné, úderné a občas i dojemné. 🙂 Herní náplň v podstatě spočívá ve výprávách po blízkém okolí a plnění role požární hlídky a v pozdějších fázích hra fušuje do detektivního žánru, což stále funguje dobře, včetně poněkud rozporuplného závěru.

    Z předchozích řádků musí být jasné, že je Firewatch značně nestandardní hra. Ať už svou zvláštní, téměř komiksovou, stylizací, silným příběhem, „všední herní náplní“ a neobyčejnou atmosférou. Nejvíce ovšem oceňuji, jak citlivým a poutavým způsobem hra reflektuje problematiku lidské samoty, což je poněkud paradoxně velmi náročné téma, které málokterý titul takhle umně dokáže zprostředkovat. Firewatch ano.

 

 Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i3-2115C 2,0 GHz, 6 GB RAM, NVIDIA GeForce GTS 450 nebo Radeon HD 6770

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář