Penny Dreadful

 

     Penny Dreadful je britské hororové drama o třech sezónách (celkem 27 dílů), v jejichž průběhu sledujeme boj skupiny několika nadaných lidí se zlem ve viktoriánském Londýně na konci 19. století. Jádro skupiny tvoří britský lord Malcolm Murray (Timothy Dalton), senzibilka Vanessa Ivesová (Eva Green), americký pistolník Ethan Chandler (Josh Hartnett) a doktor Victor Frankenstein (Harry Treadaway). V průběhu třech sérií musí tohle neortodoxní uskupení bojovat s upíry, čarodějkami či demóny, a to i těmi vlastními. Rozhodně se totiž nejedná o vyloženě kladné charaktery. Každá z postav má svou temnou minulost, přičemž často je jí věnována celá vedlejší linie. Do děje se také časem zapojí několik dalších známých fantaskních postav jako je Dorian Gray, doktor Jekyll či slovutný Drákula.

     Co se kvality jednotlivých epizod týče, tak ta je zpravidla konstantní a stále drží vysoký standard, vyjma několika slabších dílů v polovině první a druhé řady (proto jsem neudělil nejlepší hodnocení). Taková třetí série je nabitá skvělým obsahem od začátku do konce a navíc je i skvěle vygradovaná. Vůbec nejlepšími díly jsou veškerá Vannesina retrospektivní dobrodružství, a také úplně poslední excelentní epizoda, jenž dává ostatním seriálovým tvůrcům recept, jak se má zakončit seriál. Odvážně, emotivně a hlavně i uvěřitelně.

     Na Penny Dreadful se mi nejvíce líbí skvěle zvládnutý vývoj postav, chytrá provázanost jednotlivých dějových linek, do detailů promakané historické kulisy a kostýmy, a také perfektní bezútěšná atmosféra. Speciální poděkování si nepochybně zaslouží velmi smutná a zároveň i krásná linie Frankensteinova „monstra“ pana Johna Clarea (Rory Kinnear). Osobně jeho anabázi považuji za jeden z nejlepších příběhů, co jsem kdy v seriálech viděl. Velká síla. Jak je patrné z předešlých řádků, tak Penny Dreadful rozhodně doporučuji. Takových kvalitních hororových titulů opravdu moc není.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.