150. Páteční podvečerní… o třetích narozeninách Recenzone

 

      Období poloviny října se na Recenzone vždy nese v duchu narozeninových oslav. Web slaví již třetí narozeniny a to znamená, že je čas na pravidelné kolo rekapitulací, ve kterém nebude nouze o spoustu zajímavých statistik a zajímavostí. Jako obvykle přidáváme novou podsekci, kterou tentokrát najdete pod záložkou TOP seriálů. Jedná se o ty nejlepší seriály z let 2014-15. Nyní už půjdou starší seriálové pecky snadněji vyhledat a uživatelský komfort na webu tím pádem ještě vzroste. Prostě rádi dáváme dárky. 🙂 Teď už se ale s chutí pusťme do našich oblíbených rekapitulačních oslav, a navíc v jubilejní 150. Páteční podvečerní!

 

     Začneme u filmů. Do dnešního dne jsme jich zde na webu zrecenzovali již 338. V elitní TOP sekci, kde se nacházejí snímky, které by měl každý filmový fanoušek vidět, najdete již 55 kousků. V sekci s výbornými filmy se momentálně nachází 174 zástupců a mezi dobré filmy řadíme 101 titulů. Při použití složité matematiky zjistíme, že nezařazené (méně kvalitní) filmy zde na webu stále tvoří jasnou minoritu a daly by se spočítat na prstech dvou ruk již poměrně zkušeného poučeného dřevorubce. 🙂 Pokud bychom měli vybrat nejlepší filmy z daného období od října minulého roku, tak volíme excelentní sci-fi drama Přichozí, skvostné romantické muzikální drama La La Land, jednu z nejlepších (anti)komiksovek všech dob – Logan: Wolverine, a také ještě znepokojivý polský válečný film Wołyń. Mezi nejnavštěvovanější filmové články posledního roku patří minirecenze druhého dílu Strážců Galaxie, zmiňovaného scifka Přichozí, válečného eposu Hacksaw Ridge a dobrodružné sci-fi jízdy Mumie.

 

     I seriálů už zde máme pořádné množství. Vzhledem k tomu, že v kolosální většině případů jejich projekce trvají mnohem déle než u filmů, tak nám číslo 130 rozhodně nepřijde špatné. Pokud se zaměříte na TOP sekci, což vám také vřele doporučujeme, tak zde najdete 57 vynikajících titulů, za jejichž kvalitu ručíme a v případě nespokojenosti vracíme peníze (pssst!). V sekci s výbornými seriály si hoví zbývajících 72 televizních hitů. A jaké že seriály řadíme mezi to nejlepší, co jsme mohli za poslední rok vidět? Je to originální kriminálka Jedna noc, westernové scifko Westworld, historická temná jízda Taboo a úchvatný životopisný seriál Genius. Co se nejnavštěvovanějších seriálových minirecenzí týče, tak vězte a věřte, že mezi ně patří druhá řada historického seriálu Poldark, parádní česká kriminálka Rapl, velkolepý western Hell on Wheels, a také vynikající letošní drama 13 Reasons Why.

 

     Největší novinkou v herní sekci jsou jednoznačně minirecenze mobilních her, které jsme před pár měsíci přidali do našeho portfolia. Řečí čísel se dozvíme, že jsme dosud zrecenzovali už 91 her. Mezi TOP hry patří 21 titulů a mezi výborné 53 titulů, což vypovídá o tom, že právě zde hodnotíme nejpřísněji. Nejvíce jsme si užili hraní konzolové pecky Horizon Zero Dawn, spolu se skvělým mixem sci-fi akce a rpgčka Prey a v poslední době také fantasy rpgčko Divinity: Original Sin 2. Nejčastěji zobrazenými hrami za uplynulý rok jsou neotřelé fantasy rpgčko Tyranny spolu s vytříbenou mobilní tower-defense hrou Kingdom Rush Origins. No a na své si u nás přijdou i knihomolové. Najdou u nás 65 knižních minirecenzí, které jsou poměrně rovnoměrně rozděleny do sekcí TOP a výborné. Za nejlepší knižní tituly uplynulých dvanácti měsíců považujeme fantasy ságu Archiv Bouřné záře od Brandona Sandersona, dobrodružný komiks Temnými cestami a poučný román Poselství od protinožců. Nejčastěji zobrazovanými knihami jsou česká fantasy Odkaz Tastedarů: Ydris a historický cyklus Dobrodružství kapitána Báthoryho od slovenského spisovatele Juraje Červenáka.

 

    Na závěr ještě jako obvykle připomínáme nabitou sekci Videa, ve které naleznete ty nejlepší a nejzajímavější krátkometrážní filmy. Doporučujeme především filmy od Neilla Blomkampa, prequely právě promítaného akčního sci-fi thrilleru Blade Runner 2049 a zaujal nás také nový český kraťas Demon´s bridge o zaklínači Geraltovi. Nyní ještě jednou pogratulujeme naší Recenzone k narozeninám, snad jich bude mít více než 90 % postav ve Hře o trůny. 🙂 Mějte se krásně a za rok se tu opět sejdeme a oslavíme příchod předškolního věku.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář