Prey

Platforma: pc, ps4, xone

      Více než zdařilá kombinace System Shocku (Bioshocku), Dead Space, Deus Ex, Dishonored a Half-Life. To je Prey. Největší inspiraci si nová akce od Arkane Studios (série Dishonored…) bere z prvních dvou jmenovaných herních pecek, avšak najdete v ní prvky i z dalších titulů. Ve zkratce se jedná o hororovou first person akci s propracovaným rpg systémem, perfektním level designem a naprosto vynikající atmosférou. Aby také ne, když se příběh odehrává na vesmírné výzkumné stanici Talos I, kde se něco -jak už to tak v odlehlém vesmíru bývá- šeredně pokazí. Výzkumníkům totiž „přeroste přes hlavu“ mimozemská rasa tzv. mimiků, která začne s místním osazenstvem dělat krátký proces. No a vy musíte v kůži jednoho z předních vědců, Morgana Yu, zachránit situaci.

      A to lze provést mnoha způsoby. Zakončení je hned několik, avšak v tomto případě je spíše než cíl naprosto zásadní samotná cesta. Herních možností je zde nespočet a většina jich je i dobře využitelných. Vyjma klasických zbraní typu pistole a brokovnice brzy získáte i ultimátní lepidlové dělo, kterým lze nejen znehybňovat zákeřné mimiky (a jiné horší potvory), ale i utěsňovat nebezpečná místa stanice (prýštící pára, oheň), anebo si vytvořit schůdky k nedostupné plošině. Jednoduše skvělé. K dispozici je i spousta speciálních schopností, jako je zpomalení času, kinetický výboj či velmi potřebná přeměna na nějaký malý předmět. Prey fantazii a důvtipu rozhodně meze neklade. Naopak je podporuje. Fištrón jistě využijete během plnění desítek vedlejších úkolů, kterými si lze prodloužit tento osvěžující herní zážitek na velmi dlouho (nejspíš i k padesáti hodinám).

     Vytknout bych možná mohl ne zrovna úchvatnou grafiku a poměrně směšné modely postav (tvůrci Dishonored se nezapřou…), avšak na druhou stranu je tento herní skvost výtečně optimalizován, takže se to dá pominout. Hra běží plynule i na průměrně výkonných sestavách a je téměř bez jakýchkoliv bugů. Jsem rád, že se nám naše předpověď potvrdila (aspoň někdy :)). Prey pro nás byla jedna z nejočekávanějších her roku, a také nakonec dostála vysokým očekáváním. Následuje už poměrně obligátní ale zcela zasloužené tvrzení: jeden z horkých kandidátů na hru roku.

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i5-2400 3,1 GHz, 8 GB RAM, GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7850, 45 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář