111. Páteční podvečerní… o tutovkách roku 2017

     V minulé rekapitulační Páteční podvečerní jsme určili nejlepší tituly loňského roku, no a v té dnešní se budeme podle předpokladů bavit o nejočekávanějších letošních kouscích. Nabídneme vám žebříček těch největších tutovek, na které budeme chodit houfně do kina, budeme na ně napjatě koukat v televizi a budeme je i prožívat ve virtuálních světech. Takže na co se můžeme v roce 2017 nejvíce těšit?

Nejočekávanější filmy

1. Kingsman: Zlatý kruh (od 5. října) čsfd

Stejný režisér, stejný hlavní hrdina a ještě vyšší očekávání než v případě výtečného prvního dílu. Účast zkušených hereckých hvězd jako je Julianne Moore, Halle Berry či Jeff Bridges už jen potvrzuje první pozici v našem žebříčku nejočekávanějších filmů. Bude to velká pecka.

2. Blade Runner 2049 (od 5. října) trailer

V pokračování slavného temného sci-fi filmu se sejde matador Harrison Ford s mladou hvězdou Ryanem Goslingem pod režijním vedením jednoho z nejlepších režisérů současnosti, Dennise Villeneuvea. Marně dumáme nad tím, co by mohlo být ještě lepší… 🙂

3. Strážci Galaxie Vol. 2 (od 4. května) trailer

Nejočekávanější komiksovka letošní sezóny. Nikdo asi nepochybuje o tom, že tohle bude neskutečně zábavná akční sci-fi jízda. S luxusním soundtrackem.

4. Dunkerk (od 20. července) trailer

Druhoválečný epos režiséra Christophera Nolana představuje další povinnou návštěvu kina. Je tam nepočítaně skvělých herců a bude to jistě nesmírně velkolepé a skvěle natočené. Těšíme se moc.

5. Kong: Ostrov lebek (od 9. března) trailer

Pokud bude film alespoň tak dobrý jako dosavadní výtečné trailery, tak není co řešit. Návštěvy Ostrova lebek se každopádně také zúčastníme. Souboj s tamními monstry bude stát za to!

6. Star Wars: Epizoda VIII (od 14. prosince) čsfd

Předplacené místo v žebříčku, ikdyž toho o filmu zatím tolik nevíme. Očekávání jsou stále vysoká, ikdyž na první místo jako loni to už není. Sedmý díl nás totiž úplně nenadchnul.

7. John Wick 2 (od 23. února) trailer

Kdo by se netěšil na další nekompromisní akční krasojízdu Keanu Reevese jako elitního zabijáka „na odpočinku“ Johna Wicka… Místo konání: Řím. Účastníci: nejlepší světoví zabijáci. Počet efektních a efektivních headshotů: ∞. Mňam Mňam.

8. Válka o planetu opic (od 13. července) trailer

Novodobá série o vzestupu opičí rasy si stále drží vysokou kvalitu a po bezvadných trailerech nového dílu nečekáme, že by se na tomto chvályhodném trendu něco měnilo.

9. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (od 25. května) trailer

Vrací se Orlando Bloom, záporáka si vystřihne Javier Bardem a Johny Depp už jistě radostně oprašuje pirátský kostým. Po dvou slabších dílech očekáváme návrat pirátské série na karibské výsluní. První trailer je moc fajn.

10. Vetřelec: Covenant (od 18. května) trailer

Ridley Scott se vrací ke kořenům série, což je moc dobře. Řádně napínavý sci-fi horor by nám všem opravdu už bodl.

 

Nejočekávanější seriály

1. Hra o trůny: sedmá řada (léto) web

Závěrečná řada nejoblíbenějšího seriálu současnosti. Jasná jednička zvlášť po vynikající šesté sérii.

2. House of Cards: pátá řada (jaro) web

Věříme, že to je nejen naše srdcovka. Velmi nás zajímá, jak tvůrci seriálu zareagují na výsledek amerických prezidentských voleb a jak ho i zakomponují do nadcházející série.

3. The Walking Dead: druhá polovina sedmé řady (od 13. února) trailer

Velmi důležitá série, která bude rozhodovat o tom, zdali tomuto hitu i nadále zachováme přízeň. Těšíme se, ale zároveň se také začínáme bát pověstné seriálové vaty, která vyplňovala poměrně velkou část první poloviny sedmé řady. Snad to Rick a spol pořádně rozjedou!

4. Peaky Blinders: čtvrtá řada (dosud neupřesněno) čsfd

Velká stylovka, velká gangsterka, velká tutovka. Shellbyovic famílie nás každý rok výtečně baví a bude to tak i letos.

5. Stranger Things: druhá řada (dosud neupřesněno) web

Jedno z nejpříjemnějších překvapení minulé seriálové sezóny získalo v podstatě okamžitě i druhou sérii. Laťka je nastavená velmi vysoko, ale pokud někdo umí držet konstantní kvalitu, tak je to Netflix.

6. Pozůstalí: třetí řada (duben) čsfd

Děj excelentního mysteriózního dramatu se přesouvá do slunné Austrálie, kde se příběh Kevina Garveyho a ostatních uzavře. Na druhou řadu jsme koukali v podstatě neustále s otevřenou pusou (v dobrém slova smyslu) a to samé očekáváme i od trojky. Bude to holt psycho… 🙂

7. Černé zrcadlo: čtvrtá řada (dosud neupřesněno) web

Tak rádi koukáme do Černého zrcadla! A Zvlášť pod dohledem Netflixu! Znepokojivé dystopické světy blízké budoucnosti nás už očekávají!

 

Nejočekávanější hry

1. Kingdom Come: Deliverance (léto) vývojářský deník

Čekáme už dlouho, ale letos by to už opravdu mělo vyjít… Žádné jiné hře nepřejeme úspěch tak, jako tomuto českému rpgčku. Podle dosavadních zveřejněných videí, a také podle našich pozitivních zkušeností z beta verze by to mělo být rpgčko originální a nesmírně kvalitní.

2. Red Dead Redemption 2 (konec roku) trailer

Jedna z nejlepších herních sérií na minulou generaci konzolí se vrací. Druhý díl epického westernového příběhu s nezaměnitelnou atmosférou v našem žebříčku prostě nemůže chybět.

3. Mass Effect: Andromeda (druhé čtvrtletí) gameplay

Nový díl slavné herní sci-fi série se bude odehrávat po několika staletích od událostí původní trilogie v galaxii Andromeda. A my jsme připraveni na další nezapomenutelné vesmírné dobrodružství!

4. Prey (druhé čtvrtletí) gameplay

Nesmírně problematická herní série. Avšak nejnovější ukázky ze hry na nás působí tak skvělým dojmem, že se Prey rázem stává minimálně jednou z nejočekávanějších letošních akcí.

5. Divinity: Original Sin 2 (dosud neupřesněno) gameplay

A další očekávané rpgčko. Tentokrát fantasy, izometrické, tahové a celkem jistojistě i výborné. Jednoznačná tutovka.

 

    Následuje tradiční závěrečná bleskovka, ve které zmíníme další očekávané tituly, jimž těsně uniklo místo v horních odstavcích. Dalšími filmovými tutovkami jsou snímky Mumie (od 8.6.), Rychle a zběsile 8 (od 13.4.), Spider-Man: Homecoming (od 6.7.), Wonder Woman (od 1.6.) a Logan (od 2.3.). Mezi seriálové tutovky se ještě řadí čtvrtá řada Sherlocka (již se vysílá a první dva díly zatím fajn), třetí řada Farga (jaro), šestá řada Homelandu (již se vysílá a první díl byl výborný), třetí řada Volejte Saulovi (jaro), třetí řada Narcos (snad letos…), a také druhá řada scifka The Expanse (od 2.2.). Co se her týče, tak nás letos velmi zajímá drsná rubanice For Honor (14.2.), a také rpgčko Torment: Tides of Numenera (28.2.). No a jistě se sluší podotknout, že letos by konečně mohl vyjít šestý díl knižní Hry o trůny, jenž ponese název Vichry zimy. Vtipy o tom, zdali G.R.R. Martin stihne ságu dopsat si pro změnu jednou odpustíme. 🙂 Jako obvykle nás toho nečeká málo a jako obvykle se letos pokusíme dodat co nejvíc minirecenzí a novinek. Mějte se fajn a příště už zakončíme velkou sérii Pátečních dílem o černých koních tohoto roku.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář