131. Páteční podvečerní… o nejlepších květnových titulech na Recenzone

     Vítejte u květnové rekapitulace, kterou provedeme v novém vydání pravidelné rubriky Páteční podvečerní. Středobodem dnešního článku bude vyzdvihnutí pěti nejlepších májových titulů. Mezi nimi nalezneme zástupce ze všech čtyřech zábavních odvětví, kterými se zde na webu zabýváme. Posléze se podíváme na některé další květnové pecky a na závěr ještě nezapomeneme na tradiční výhledové okénko na měsíc červen. No prostě pravidelný nášup informací ze světa zábavy v praktickém uceleném balení. 🙂

 

1. Prey 

Jedna z těch mála skvostných sci-fi akcí, v nichž se snoubí rozmanitá hratelnost, propracovaný level design a působivá atmosféra. Dobrá znovuhratelnost v kombinaci s blížící se (ne až tak suchou) „okurkovou sezónou“ celkem jasně určují, co budeme v létě případně hrát. Prey je jednou z herních událostí roku a takové pecky se už vyplatí rozehrát podruhé.

Prey: minirecenze

 

2. Král Artuš: Legenda o meči

Bude to kolosální finanční propadák, takže se případné dvojky asi nikdy nedočkáme… 🙁 A to nás velmi štve. Tento snímek je totiž hotovým pohlazením po duši momentálně poněkud strádajících fanoušků velkolepých filmových fantasy typu Pán Prstenů. Nová verze legendy o slavném králi je navíc velmi osobitá fantasy, která v lecčems boří hranice a jde svou vlastní cestou. Tento chvályhodný styl ale v době generických sázek na jistotu očividně představuje velké riziko. Bohužel.

Král Artuš: Legenda o meči: minirecenze

 

3. Poselství od protinožců

Zajímavá a nepříliš dlouhá kniha o původních domorodých obyvatelích Austrálie. Na letní večery se jedná o ideální četbu. Vřele doporučujeme zakoupit všem badatelům, které zajímá život i v těch odlehlejších koutech naší matičky Země. 🙂

Poselství od protinožců: minirecenze

 

4. Beat Cop

Hry s pixel-artovou grafikou zrovna moc nevyhledáváme, avšak Beat Cop nás svým originálním námětem okamžitě zaujal. Retro stylizace zde navíc pasuje jak vyšitá. Kde jinde bychom měli „překousnout“ trochu toho grafického oldschoolu, než ve hře, kde se vtělíte do role brooklynského pochůzkáře v osmdesátých letech minulého století? Jo a jen tak mimochodem – je to naprosto skvělá zábava, která Vás jen tak nepustí.

Beat Cop: minirecenze

 

5. Black Sails

Dobrodružství. Drsní piráti. Lepé děvy. Nelítostné bitvy. Vypjaté dialogy. Nejednoznačné postavy. To jsou hlavní atributy výpravného seriálu Black Sails, který nabízí možnost nahlédnout do období jednoho „zlatého“ karibského věku. Tuto unikátní exkurzi určitě podnikněte.

Black Sails: minirecenze

 

     V květnu opravdu nebyla nouze o výtečné filmy a seriály. O tom jasně vypovídá ta skutečnost, že se do top pětky nevešly některé tituly, které by tam v některých skromnějších měsících jasně patřily. Třeba druhý díl sci-fi blockbusteru Strážci Galaxie nebo šestá řada špionážního hitu Homeland. Za podívání také určitě stojí i korejský nadžánrový film Time Renegades či americké životopisné drama Zakladatel. Velmi nás potěšila i povedená česká knižní fantasy Odkaz Tastedarů: Ydris, kterou jsme podpořili v kampani na české platformě Startovač. No a konečně jsme si zahráli herní hit Uncharted 4: A Thief’s End, který by neměl chybět v portfoliu majitelů konzole PS4.

 

    Pojďme na očekávané červnové tituly. Mezi nejzajímavější filmy se jistě řadí komiksovka Wonder Woman (právě v kinech), nová Mumie s Tomem Cruisem (od 8.6.) a komedie Pobřežní hlídka (od 15.6.). Mezi nejzajímavější seriály zase počítáme premiéru druhé řady sci-fi seriálu Preacher, a také závěrečnou třetí řadu kriminálky Broadchurch (oba na konci měsíce). No a co se her týče, tak tam se nejvíce těšíme na akční tahové rpgčko Valkyria Revolution (27.6.). Více se toho už do dnešního článku nevešlo. 🙂 Mějte se fajn, užívejte si teplé letní dny (pokud možno s dostatkem vody někde u vody) a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář