125. Páteční podvečerní… o nezvyklé nabité herní „okurkové sezóně“

 

     Zatímco nejvíce filmových hitů mívá zpravidla premiéru na konci jara a na začátku léta, tak s těmi herními peckami je to přesně naopak. Po nabitém období na začátku jara přichází velký útlum (a utrum) předznamenávající nástup neoblíbené „okurkové sezóny“, což je období prázdnin, kdy v podstatě nic nevychází. Při pohledu na herní kalendář jsme ale značně optimističtí. V průběhu následujících měsíců vyjde totiž dost zajímavých titulů, díky nimž bychom nemuseli dopad tohoto neoblíbeného herního období pocítit až tak moc silně. Dnešní 125. Páteční podvečerní pojednává právě o hrách, které si budeme moci zahrát během teplých jarních a letních nocí. 🙂

     Na konci dubna bude situace stále ještě velmi příznivá a bude i na výběr. Již za pár dní vychází druhý díl hororu Outlast (25.4.). Jednička patří mezi ty „nejlekavější“ hry vůbec a dvojka by na tom měla být podobně. Těšte se na extrémně vypjatou hororovou nahánečku z pohledu první osoby. Ve stejný den také vyjde třetí díl odstřelovačské ságy Sniper: Ghost Warrior, který může pouze příjemně překvapit, a také trojka slavné adventurní série Syberia, jenž nás více než zastaralou grafikou jistě oslní vytříbenou hratelností. Tu by mohla mít slušnou i akční sci-fi strategie Warhammer 40 000: Dawn of War III (27.4.). No a poté už se můžeme definitivně těšit na vydání sci-fi akce Prey (5.5.), která je pro nás nejdou z nejočekávanějších her roku a ne nadarmo z prvních ukázek mnoha lidem připomíná slavnou sérii System Shock. V květnu nás ještě zaujalo vydání komiksové bojovky Injustice 2 (16.5.) a velmi nadějně působí také logická adventura Rime, která vyjde na konci měsíce a mohla by být jedním z letošních černých koňů.

 

     S nástupem června už se nám pomyslně mírně zatahuje, ale v kontextu her vydaných ve stejném období v minulých letech nás stále čekají menší letní žně. Na všech třech hlavních platformách vyjde sedmý díl legendární bojové série Tekken (2.6.), který dozajista ukojí agresivní choutky všech virtuálních rváčů a bojovníků. Týden nato (od 9.6.) zase představuje důležité datum pro všechny vášnivé závodníky, poněvadž vyjde čtvrtý díl rallye závodů DiRT 4. My na Recenzone se ovšem nejvíce těšíme na akční rpgčko Valkyria Revolution (27.6., zatím pouze PS4). Předešlý díl Valkyria Chronicles považujeme za jednu z nejpůsobivějších her posledních let a doufáme, že se Revolution zařadí do stejně vysokých pater. Nenechte se odradit infantilní anime stylizací – hratelnost bude jistě opět nesmírně chytlavá. Nejkrizovější etapou okurkové sezóny bude červenec. Na ten je naplánováno vydání remaku slavné strategické ságy Starcraft a vyjde i vizuálně zajímavá sci-fi adventura The Station (31.7.). Výhodu mají vlastníci Nintenda, kteří si v létě jistě pořídí „rozpustilou barvovou“ střílečku Splatoon 2 (21.7.).

 

    Na konci léta už bude vše tak, jak má. 🙂 Tvůrci bláznivé série Saints Row vydají svůj nový titul, a to další akční šílenost Agents of Mayhem (18.8.), ve které může hráč přepínat mezi několika herními postavami. Poté se můžeme těšit na dva zásadní tituly (oba 22.8.). Prvním je nové dobrodružství ze Středozemě, které představuje rpgčko Middle-Earth: Shadow of War, a tím druhým zase akční adventura Uncharted: The Lost Legacy (pouze PS4). V této hře slavného dobrodruha Nathana Drakea nahradí femme fatale z předešlých dílů série, Chloe Frazer. Opravdu nás nečeká špatná etapa roku. V následujících měsících budeme moct krásně kombinovat outdoorové a indoorové zábavní aktivity. A o tom to přece je, že ano. 😀 V příštích článcích se jistě ještě zaměříme na očekávané letní filmy, ať to máme pěkně pokryté. Mějte se co nejlépe a v brzké budoucnosti opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář