Valkyria Chronicles

Platforma: ps3, pc

Valkyria Chronicles je originální mix tahové strategie, rpgčka a akce z pohledu třetí osoby, který vyšel už v roce 2008 na ps3, a podle mnohých hráčů a recenzentů to byla jedna z nejlepších, ale také nejnedoceněnějších her na tuto platformu. Po dlouhých šesti letech se Sega trochu nečekaně rozhodla vydat tuto hru se všemi vydanými dlcčky i na pc, a na Steamu se Valkyria okamžitě umístila mezi nejprodávanějšími tituly, poněvadž se jedná o výborný konzolový port, což je bohužel tak trochu výjimka potvrzující pravidlo.

Příběh Valkyrie se odehrává na kontinentu Europa, na němž v roce 1930 vypukla válka mezi dvěma supervelmocemi Říši a Aliancí. Vy se ocitnete v kůži milicionářů malého, ale bohatého státu Galia, který se ocitl na prahu konfliktu právě s Říší, jenž si brousí zubí na bohaté galijské zásoby surovin. Příběh hraje ve Valkyrii podstatnou roli a působí, i přes specifickou japonskou stylizaci hry, mnohem dospěleji a komlexněji než v jiných hrách.

Neméně zajímavá je i tahová herní část, v níž ovládáte několik druhů jednotek (zvěd, voják, sniper, inženýr, raketometčík a velitelský tank), které mají různé vlastnosti a každá má své využití (viz ukázka gameplay), přičemž k dispozici jsou i speciální příkazy přinášející různé bonusy a vylepšení. Jednotky lze i trénovat a vylepšovat v tzv. knižním módu, který zastává i funkci encyklopedie, v níž se lze dočíst například o životě vojáků či historii Galie. Hlavní kampaň je složená z dvacítky hlavních misí, a také spousty vedlejších a bonusových misí.

Valkyria Chronicles je jedna z nejlepších letošních pc her, což jen svědčí o tom, že skvělé hry prostě nestárnou.

Ukázka gameplay

Minimální HW konfigurace: Windows Vista (32Bit), Intel Core 2 Duo 2Ghz, 2 GB RAM, GeForce GTS 240 nebo Radeon HD 4750, 25 GB místa na disku
Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář