Blade Runner 2049

     Artový sci-fi thriller za 150 mil. USD. Natočit takto netradiční (neakční) blockbuster za tolik peněz si může dovolit jen málokdo. Například Kanaďan Dennis Villeneuve (Sicario, Příchozí) – jeden z nejlepších režisérů současnosti. Jeho Blade Runner 2049 je po technické stránce naprosto bezchybný film, který má dokonale sladěný obraz a zvuk. Audiovizuální podání je opravdu precizní a doslova volá po velkém plátně. Takový první přílet do futuristického Los Angeles se řadí mezi nejpůsobivější (a nejdunivější) filmové scény letošního roku.

       Zaměřme se ale na příběh, který se odehrává zhruba třicet let po událostech slavného originálu z roku 1982, avšak poměrně plynule na ně navazuje. Zápletka je založena na vyšetřování případu ohledně odpadlých replikantů, které policistu-replikanta (Ryan Gosling) navede na stopu starého známého Ricka Deckarda (Harrison Ford). Vyšetřování se samozřejmě nevyvíjí podle očekávání a spousta věcí se zde nepěkně zvrhne. Zvlášť, když se do hry zapojí nelítostný geniální tvůrce replikantů Niander Wallace (Jared Leto).

     Jak už jsem zmiňoval na začátku, tak nový Blade Runner není žádnou mainstreemovou popkornovkou. Je to poměrně strohý a pozvolna plynoucí thriller s množstvím myšlenkových, často až filozofických, přesahů. Osobně mi to vůbec nevadilo a film jsem si užil opravdu naplno. K dokonalosti zde ale něco chybělo. Mohlo tam být ještě více silnějších emocí, mohlo to být o něco kompaktnější a mohlo to být o něco dynamičtější, ale to jsou pouze malé mušky na kráse. Takto atmosférická, nekompromisní, opojná a audiovizuálně skvostná podívaná tu už dlouho nebyla. Lépe na jedničku asi navázat nešlo.

P.S: Viděl jsem „Megascreen“ 2D verzi s českými titulky…

P.P.S:… v jednom z bratislavských multiplexů. Ďakujem, ale nebolo to treba. 🙂

 

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.