Divinity: Original Sin 2

Platforma: pc

        Když jsme přispívali v kampani na Kickstarteru sympatickým tvůrcům ze studia Larian, tak jsme nepochybovali o tom, že se jedná o luxusní investici. Za 25 USD nám před dvěma týdny přišla plná elektronická verze jejich rpgčka Divinity: Original Sin 2 a zcela nepřekvapivě to je excelentní hra. Jedno z nejlepších rpgček všech dob. Jedná se o fortelnou hru na hrdiny s rozmáchlým příběhem, který se odehrává v detailně propracovaném fantasy světě s bohatou historií a mytologií. Co se hratelnosti týče, tak ta se řadí na pomyslný vrchol žánru. Již na prvním ostrově lze ve hře strávit dobrých dvacet hodin a užívat si výtečné dialogy, objevovat skrytá zákoutí a podstupovat velmi náročné, ale nesmírně zábavné tahové souboje s nespočtem taktických možností, ve kterých opět hraje prim dovedné kombinovaní základních přírodních elementů. A tady se Divinity: Original Sin 2 teprve rozjíždí.

     Hra je opravdu obrovská, nabitá rozličným obsahem a troufnu si tvrdit, že pokud budete hrát puntičkářským stylem, tak se během prvního dohrání můžete dostat i ke 150 hodinám herního času. A to je vzhledem k vysoké znovuhratelnosti opravdu úctyhodné. Nic nemohu vytknout ani audiovizuálu. Líbivá grafika, příjemná hudba a megalomansky pojaté zpracování dialogů ve hře (téměř všechny jsou nadabované…) jsou už pouze onou tradiční třešničkou na dortu. Oproti skvělému prvnímu dílu má dvojka také lepší herní design, lépe zpracovaný inventář a vůbec celý interface na mě působil lepším dojmem. Nelze udělit jinak než plný počet hvězd. Během hraní jsem si často vybavoval staré dobré časy se sérií Gothic a to se mi ještě u žádného novodobého rpgčka nestalo. Herní podzim nemohl začít lépe.

 

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i5-650 3,2 GHz, 4 GB RAM, GeForce GTX 550 Ti nebo Radeon HD 6770, 25 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář