147. Páteční podvečerní… o výborných hororových seriálech, které málokdo zná

Zrovna nám začal podzim – počasí začíná být nepříjemně sychravé, denního světla ubývá a večerní a ranní temnoty přibývá. A to jsou podle nás ideálně nastavené podmínky na nové hororové téma. Tentokrát se zaměříme na hororové seriály v rámci pravidelné odnože Pátečních podvečerních o méně známých titulech. Kdo si rád prožije nějaký ten televizní děs, běs či hrůzu, tak ten nechť se ráčí začíst do následujících řádků. 🙂

 

1. Ash vs Evil Dead 

Dnes již kultovní horor Evil Dead (1981) máme rádi a považujeme ho za jeden z nejlepších hororů nabitých osmdesátých let. Druhý díl (1987) je také vynikajícím filmem, který bychom se nebáli označit jako hororovou (černou) komedii. A právě ke dvojce má novodobý seriál velmi blízko. Bruce Campbell je jako Ash i po téměř třiceti letech ve skvělé formě. Porcuje démony na sto způsobů, hláškuje jak o život a mezitím ještě stíhá procítěně podávat hluboká životní moudra. Pro nás je nový Ash jedním z nejpříjemnějších seriálových překvapení za poslední dekádu. Je brutální, má spád a je prostě nesmírně zábavný. V ideálním třicetiminutovém formátu. A možná přijde i Xena! No neberte to…

 

2. The Exorcist 

Podobně jako Ash i Vymítač Ďábla navazuje na starší skvělou hororovou sérii. A podobně jako Ash je i Vymítač Ďábla skvělým seriálem hodným pozornosti. Tentokrát se ovšem sází na děsivé výjevy, napínavá vymítání (nečekaně), skvěle napsané a zahrané postavy, a také na mrazivou atmosféru. Nenechte si tuto sugestivní vymítačskou anabázi ujít. Je to jeden z nejlepších hororových projektů posledních let.

 

3. Dead Set

Velký britský nářez (hihi). Parta pseudocelebrit je zavřená pod dohledem pseudoproducentů v pseudovile pseudoreality show Big Brother. Venku ale mezitím vypukne „nepseudo“ zombie apokalypsa takového rozsahu, že našim milým účastníkům a organizátorům nepomůže ani jejich obývací a sociální bublina. No, vypukne opravdu velká řezničina, na kterou je radost (škodolibě) pohledět. Celkově velmi originální a velmi vtipná hororová pecka, která se dá zkouknout za jeden hodnotný večer.

 

4. Mistři hrůzy

Hororový seriál o dvou sezónách, jejichž jednotlivé díly byly natočeny různými režiséry, kteří si tykají s hororovým žánrem. Tohle dílko sice má kolísavou kvalitu, ale najde se v něm několik excelentních epizod, které se řadí mezi to nejlepší, co kdy v žánru vzniklo. Jednotlivé části na sebe nenavazují, takže můžete s klidem ty slabší vynechávat. Doporučujeme především epizody Jennifer, Cigarette Burns, Imprint či Pelts. Není náhodou, že se jedná o výtvory legendárních hororových režisérů jako jsou Dario Argento, John Carpenter a Takeshi Miike.

5. Živí mrtví: Počátek konce

Mladšího bratříčka seriálového hitu Walking Dead ještě stále mnoho diváků neobjevilo, což je škoda. Na rozdíl od něj totiž vykazuje spíše stoupající kvalitu. Pokud překonáte úvodní slabší epizody (řady), tak vám bude odměnou nový příběh ze světa zamořeného zombie, jehož dějištěm je tentokrát americké západní pobřeží. Ano, dojde na námořní či pouštní dobrodružství. Velkou výhodu představuje i spousta zajímavých a především i neokoukaných postav (zdravíme staršího bratříčka…).

 

Pokud bychom měli jmenovat jeden nadcházející hororový seriál, na který se nejvíce těšíme, tak máme naprosto jasno. Této hororové pecky se sice dočkáme až v příštím roce, ale jsme si jistí, že bude stát za to. Jedná se o adaptaci skvostného románu Terror od amerického spisovatele Dana Simmonse. Samozřejmě se může spousta věcí pokazit, avšak zkušené kabelovce AMC věříme. Do hlavních rolí již bylo obsazeno několik britských renomovaných herců jako jsou Jared Harris či Ciarán Hinds a síla předlohy je prostě obrovská – bude to pecka. Nyní vám už pouze popřejeme co nejlepší vypjaté zážitky u skvělých hororových seriálů a příště opět na počtenou!

 

Související články o seriálech: westerny, kriminálky, mysteriózní, komedie, akční, fantasy, válečný, historický, sci-fi

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář