136. Páteční podvečerní… o výborných sci-fi seriálech, které málokdo zná

     Po delší době opět zavítáme do světa méně známých seriálů v pravidelné podrubrice Pátečních podvečerních. Tentokrát se zaměříme na pět sci-fi seriálů, které si podle nás zaslouží mnohem větší věhlas a rozhodně stojí za pozornost. Snažili jsme se vybrat tituly, ve kterých nějaký sci-fi prvek nehraje vedlejší roli, nýbrž roli hlavní. Prostě pět pořádných sci-fi seriálů nejen pro milovníky tohoto oblíbeného žánru. Přejeme příjemné počtení.

 

1. Černé zrcadlo minirecenze

Jeden z nejdůležitějších seriálových projektů posledních let. Tato unikátní minisérie zkoumá lidskou psychiku ve vyhrocených situacích v dystopických světech blízké budoucnosti. Je velmi znepokojivé, jak se mnoho z těchto světů v jednotlivých epizodách přibližuje současné pohnuté realitě. Nápadité, atmosférické, skvěle natočené a skvěle zahrané dílo. Některé z epizod představují vrchol novodobé seriálové tvorby.

 

2. The Expanse minirecenze

Space opera, která navazuje na tradici velkolepých televizních sci-fi eposů typu Battlestar Galactica. Expanse těží ze silné knižní předlohy a boduje především uvěřitelným vykreslením prostředí Sluneční soustavy budoucnosti, nekompromisní temnou atmosférou a barvitými charaktery. Expanse sice má své chyby (především kolísavé tempo druhé řady), ale i tak se jedná o nejlepší space operu současnosti.

 

3. FlashForward – Vzpomínka na budoucnost trailer

Seriál postavený na originálním nápadu, který spočívá v tom, že téměř veškeří lidé na světě na několik minut ztratí vědomí. Během těchto okamžiků ovšem tito lidé spatří svou budoucnost, jenž nastane za šest měsíců. Zajímavý koncept je okořeněn kriminální zápletkou a celkově se jedná o velmi svižnou a zábavnou podívanou. Bohužel jen o dvou sezónách, po nichž byl tento poutavý titul ukončen.

 

4. Cestovatel trailer

Cestování do minulosti je velmi vděčné téma, které seriáloví a filmoví tvůrci často používají. Sci-fi seriál Cestovatel je na tomto oblíbeném konceptu také založen a navíc k němu přidává velkou porci romantiky. A také výtečného Kevina McKidda v hlavní roli. Herec známý z legendárního filmu Trainspotting či z historického seriálu Řím opět dokazuje své velké herecké umění. Cestovatel je holt ideální odpočinkové sci-fi vhodné pro jakéhokoliv diváka.

 

5. Childhood’s End trailer

Minisérie o třech devadesátiminutových dílech, jenž vznikla na základě stejnojmenného románu od jednoho z nejslavnějších spisovatelů žánru sci-fi, Arthura C. Clarka. Stejně jako knižní předloha se i minisérie točí okolo „mírové invaze“ mimozemské rasy na Zemi, kde noví vládci nastolí utopii. Ta se ovšem během let blahobytu změní na dystopii. 🙂 Ve zkratce se jedná o mnohavrstevné dílo se silným filozofickým přesahem. Vhodné především pro přemýšlivé diváky, kterým nevadí pomalejší tempo.

 

     Co se seriálových sci-fi novinek týče, tak je už nyní letošní rok velmi bohatý. Premiéru měl například solidní marvelovský počin Iron Fist, také výborná dystopická sci-fi Příběh služebnice a v neposlední řadě i velkolepá sci-fi podívaná Američtí bohové. A bude ještě líp. ve druhé polovině srpna bude mít premiéru komiksová sci-fi týmovka The Defenders a na konci září se vrátí jedna z nejslavnějších sci-fi sérií vůbec. Řeč je o novém televizním Star Treku, jenž ponese podtitul Discovery. Letošek bude scifárnám zaslíbený, což nás samozřejmě těší. Mějte se krásně a příště opět na počtenou!

 

Související články o seriálech: westerny, kriminálky, mysteriózní, komedie, akční, fantasy, válečný, historický

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář