63. Páteční podvečerní… o méně známých akčních seriálech

 

     Dnes po delší době znovu navážeme na několik předešlých Pátečních podvečerních, které pojednávaly o méně známých seriálech v rámci daného žánru. Ještě jsme si stále nevzali na paškál akční seriály, takže nebylo co řešit. Akční žánr se stále těší velké oblibě napříč širokým diváckým spektrem, přičemž v dohledné době se to hned tak nezmění – drsní muži a ostré ženy jsou holt v televizi neustále ve velkém kurzu. My jsme vybrali pět méně známých titulů, které jistě potěší všechny akční nadšence.

 

banshee patek

1. Banshee minirecenze

Nejznámější seriál z našeho žebříčku, avšak podle nás pořád není v tak velkém diváckém povědomí, jak by si zasloužil. Banshee rozhodně není vhodné pro hloubavější diváky a děj jednotlivých epizod či řad by občas snesl i zaškatulkování do sci-fi žánru, avšak pro milovníky akce je to přesně to pravé ořechové. Hlavní hrdina šerif Lucas Hood je archetypem málomluvného drsoně, který nejde pro nějakou tu ránu či střelu daleko a je radost jeho nevybíravé počínání sledovat. Akce je tu správně krvavá, souboje mají vytříbenou choreografii a dost často jsou i neotřele nasnímané. Celý seriál navíc obsahuje zřejmě největší koncentraci bitek, přestřelek, a také postelových hrátek na jednu epizodu – prostě hotová akční nirvána… 🙂

 

strike web

2. Protiúder (Strike Back) trailer

Klasický průběh jednoho dílu Strike Back – nastínění zápletky (je třeba zachránit svět), příprava na akci (občas je vynechána), akce (vystřílení mnohanásobné přesily), poklepání po ramenou, konec. Opět tu nečekejte žádné velké scénaristické a dramatické hody. Tohle dílo má jednoduchý koncept, který ale skvěle funguje. Od druhé řady také nastoupí na scénu sympatické nesourodé duo dvou agentů, jejichž nadlidské bojové výkony jistě udrží vaši pozornost po několik dalších sezón. Velkým plusem jistě jsou i rozmanité a exotické lokace.

 

justfified web

3. Strážce pořádku (Justified) minirecenze

Rozsáhlý seriálový epos (šest sérií) z amerického státu Kentucky, kde dávají zločinci, dealeři a podvodníci dobrou noc. Proti této vybrané pakáži se postaví z Floridy se navrátivší americký marshal Raylan Givens, který se v tomto líbezném kraji narodil. No a během jeho snažení rozhodně nebude nouze o košaté dialogy, úderné hlášky a samozřejmě i o rychle tasené zbraně. Extrémně nedoceněný seriál, na který nedáme dopustit.

 

longmire web

4. Longmire trailer

Návrat do starých dobrých westernových časů v americkém Wyomingu, kde působí charizmatický šerif Walt Longmire (Robert Taylor) – muž ze staré školy. Podobně jako Justified je i Longmire velmi zábavnou sondou do prostředí jednoho amerického státu, ve kterém se misí duch starých pořádků s výdobytky moderní civilizace. Jednu z hlavních rolí si zde navíc střihla představitelka drsných ženských rolí Katee Sackhoff (Battlestar Galactica), a tudíž je tento titul i z vizuálního hlediska velmi zajímavý. 🙂

 

filantrop web

5. Filantrop trailer

Filantropa nezná téměř nikdo, což je velká škoda, poněvadž má tento akčně-dobrodružný seriál své nepopiratelné, tak trochu pohádkové, kouzlo. Miliardář Teddy Rist cestuje po světě, řeší zapeklité problémy v odlehlých krajinách a ať se děje co se děje, tak vždy pomáhá potřebným a dává chudým. Příjemný, poučný a inspirativní titul, který měl získat mnohem víc sérií, než jen jednu o osmi dílech. V některých epizodách se objeví i čeští herci, včetně dvou matadorů Karla Rodena a Marka Vašuta.

 

manager web

     Všechny zmiňované seriály máme nakoukané, garantujeme jejich vysokou kvalitu a troufneme si tvrdit, že zcela jistě ukojí Vaše akční choutky. 🙂 Zkuste sami a uvidíte. Inu a letos taktéž očekáváme několik velmi zajímavých nových titulů, které by se sice daly označit za multižánrové, ale akční prvek v nich bude hrát velmi důležitou roli. Již za týden bude mít premiéru špionážní minisérie The Night Manager, ve které se utká tajný agent s mocným zbraňovým dealerem, a v létě si zase jistě užijeme akční sci-fi nářez Preacher, v němž nekonvenční kazatel Jesse vyzve na souboj splozence pekla, a aby toho nebylo málo, tak na seznam svých nepřátel pro jistotu přidá i samotného Boha. Máme se tedy na co těšit. Nejen všem příznivcům akčního žánru už ale na závěr přejeme hodnotnou podívanou, například u některého z námi doporučovaných seriálů, a příště samozřejmě opět na počtenou!

 

Související články: historické seriály, válečné seriály, fantasy seriály

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář