32. Páteční podvečerní… o méně známých fantasy seriálech

Buďte vítáni u dvaatřicáté Páteční podvečerní, v níž jsme se rozhodli zaměřit na méně známé fantasy seriály. A nemusíte se bát, nehodláme tu dnes psát u japonských anime podivnostech, které u nás v Česku zajímají asi tolik lidí, kolik by se dalo spočítat na prstech dvou rukou ne zrovna šikovného dřevorubce. Zaměříme se na pět klasických hraných seriálů, které rozhodně mají svou kvalitu, byť si nějakým nedopatřením nenašly cestu k širšímu spektru diváků. A právě to jsou přesně ta ideální díla, jenž nás tady na Recenzone nejvíce zajímají, a na která budeme dlouhodobě upozorňovat. Zde je naše top pětka.

 

norrell web

1. Jonathan Strange & pan Norrell minirecenze

Zbrusu nová minisérie podle stejnojmenného celosvětového knižního bestselleru od britské spisovatelky Susanny Clarkeové. Tento seriál pochází z dílny BBC, a to už samo o sobě napovídá, že zde máme jeden z dalších vynikajících historických seriálů, který je navíc okořeněn o alternativní fantasy realitu. Ta je do díla tak skvěle a přirozeně zakomponovaná, že až začnete věřit, že se to přesně takto odehrálo i ve skutečnosti. Z diváckého hlediska je ovšem nejvděčnější hutná temná atmosféra, která dává tušit, že tahle fantasy pohádka bude spíše pro odrostlejší a vkusnější diváky. Skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů už tvoří pouze pomyslnou třešničku na dortu… no vlastně spíš pořádnou třešeň.

2. Andělé v Americe trailer

Polozapomenutý seriálový klenot, který je vhodný spíše pro ty náročné. Děj tohoto komplexního díla se odehrává v 80. letech v New Yorku a zpracovává především téma homosexuality a tehdejšího rozpuku nemoci AIDS, ale zároveň si bere na paškál i další problematiky především ze sociální či politické oblasti. Andělé v Americe se mimojiné pyšní nadstandardním hereckým obsazením, kterému vévodí například Al Pacino, Meryl Streep či Emma Thompson. A tomu už tedy říkáme oscarová herecká sestava.

 

sleepy web

3. Ospalá díra minirecenze

Pokud něco dokáže vytáhnout jakýkoliv televizní či filmový projekt z průměru, tak to jsou podle nás jednoznačně herci. A ještě lépe herecké duo, které se skvěle doplňuje a jiskří mezi ním na hony viditelná až hmatatelná chemie. A přesně tímto sympatickým duem Ospalá díra disponuje, ovšem rozhodně nepotřebuje vytahovat z nějakého průměru, jelikož to je už v základu nadupaná a zábavná hororová jízda, kterou si velmi snadno oblíbíte a budete hltat jeden díl za druhým. Ideální oddechovka.

4. Once Upon a Time trailer

Velmi zajímavé a netradiční, ale funkční skloubení pohádek a dramatu. Tyto dva světy se v seriálu různě prolínají a občas se dočkáme i mixování jednotlivých pohádkových příběhů. Once Upon a Time boduje především nezvyklým vizuálním pojetím, zpravidla i diváckou nenáročností, a také atraktivností, poněvadž pohádky přece máme všichni rádi že ano. 🙂 Hodně příjemný seriál.

5. Zaklínač trailer

Uznáváme, že se jedná tak trochu o guilty pleasure, ale nám se prostě seriálová verze Zaklínače z roku 2002 líbí a stojíme si zatím, že své nepopiratelné kvality má. Co Zaklínač ztrácí do efektů, to zase dohání krásnou výpravou, kterou zastala polská krajina v čele s tamními majestátními hrady a zámky, a jednodušší děj zase plně nahrazuje extrémně charizmatický hlavní hrdina Geralt v podání Michała Żebrowskiho. Ten je dodnes jedním z největších drsňáků na rozlehlém seriálovém poli.

zaklinacik web

 

Všichni zástupci z naší pětky jsou jasným dokladem toho faktu, že pojem fantasy seriál už má dnes mnohem komplexnější význam než dříve. Tyto díla zpravidla mixují různé žánry a prvky jako je drama, horor, mysteriózno nebo romantika, a fantasy v tomto výživném koktejlu tvoří už pouze poslední ingredienci, která nám divákům ovšem nejvíce chutná. Fantasy je prostě cool a je zábavné už jen z podstaty svého názvu a definice – umožňuje nám putovat do cizích fantaskních světů, potkávat se s nadpřirozenými bytosti, provádět různé rituály a kouzla, a také se vžívat do rolí neohrožených bojovníků a hrdinů, a to prostě baví snad každého. Jak moc nakonec tomuto žánru propadneme samozřejmě vždy záleží na tom, jak moc velkou máme fantazii. 🙂

 

Související témata na Recenzone: historické seriály, válečné seriály

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář