115. Páteční podvečerní… o výborných westernových seriálech, které málokdo zná

 

      Western je jedním z posledních žánrů, na který jsme se ještě v naší pravidelné minisérii o méně známých seriálech nezaměřili. Hlavním a značně prozaickým důvodem bude fakt, že takových titulů ještě donedávna tolik nevznikalo. V poslední době jsme ovšem v tomto ohledu zaznamenali posun směrem k lepšímu. Koho zajímají příběhy dychtivých zlatokopů, neohrožených dobrodruhů, zákeřných padouchů či vytrvalých železničářů působících v drsných končinách Divokého západu, tak ten si dnes určitě přijde na své.

1. Hell on Wheels minirecenze

Velkolepé dílo o pěti sériích zprostředkovává příběh bývalého konfederačního vojáka Culenna Bohannona. Ten se během vykonávání pomsty na vrazích své rodiny přidá ke skupině, která staví první americkou železnici spojující východní a západní pobřeží. Skvělý Anson Mount v hlavní roli, tuna zajímavých (charakterově notně pokřivených) vedlejších postav, drsná atmosféra a zajímavě vykreslená společenská situace tehdejší doby. To jsou hlavní přednosti tohoto skvělého titulu.

 

2. Na Západ minirecenze

Unikátní vykreslení znepokojivé americké historie 19. století, které tvůrci projektu spojili s příběhem rodinného klanu Wheelerových a s tragickým osudem amerických indiánů. Nenapadá mě žádný jiný seriál, který by na takto relativně malém prostoru (šest devadesátiminutových dílů) dokázal podobně komplexním a poutavým způsobem zachytit takový velký kus americké historie. Velmi smutná a působivá podívaná.

 

3. Klondike minirecenze

Z jižních pouští a vnitrozemských planin se tentokrát přesuneme na mrazivý sever. Až do města Dawson City, které leží v srdci kanadského severozápadního teritoria Yukon. Tam na konci devatenáctého století vypukla jedna z nejmasovějších zlatých horeček v historii lidstva. Spousta dobrodruhů se kvůli zbohatnutí vydalo na nebezpečnou cestu napříč Kanadou. Mnoho jich zemřelo a mnoho jich ještě víc zchudlo než zbohatlo. Zdali se k nim přidají i dva hlavní hrdinové seriálu (jednoho z nich hraje Richard Madden – Robb Stark ze Hry o trůny), zjistíte v průběhu nabitých šesti dílů této výtečné minisérie.

 

4. Deadwood trailer

Neotřelé westernové drama popisuje „život“ v jihodakotském městečku Deadwood. Vypukla tam zlatá horečka, neplatí tam žádné právo a vyskytuje se tam nespočet pochybných a zvrácených existencí. Například amorální oportunistický majitel nevěstince Al Swearengen (Ian McShane), který se řadí mezi nejlépe napsané a zahrané seriálové postavy všech dob. Deadwood je ostatně seriálem, který více než na propracovaném příběhu staví na detailně vykreslených charakterech.

 

5. Hrdinové od Alama minirecenze

Zlaté horečky a stavění železnice už bylo dost, tentokrát jdeme do války. Konkrétně se jedná o válku za texaskou nezávislost, jenž se uskutečnila na přelomu let 1835 a 1836. Minisérie líčí průběh války od drtivé texaské porážky u Alama až po vítěznou rozhodující bitvu u San Jacinta, ve které utrpěla mexická armáda drtivou porážku. Tvůrci také kladou velký důraz na počátky působení jednotek texaských rangerů. Nejvíce na tomto titulu oceňujeme bohatou výpravu, nepopiratelnou poučnou hodnotu, a také solidní herecké výkony. Za všechny lze jmenovat matadora Billa Paxtona v roli generála Sama Houstona.

 

     Také v letošním roce se můžeme těšit na několik nadějných televizních westernů. Velmi nás zajímá seriál The Son (od 8. dubna), ve kterém Pierce Brosnan ztvární ropného magnáta, a také připravovaná novinka Godless (zřejmě konec roku) s Jeffem Danielsem v hlavní roli. No a nezůstane pouze u těchto dvou titulů – nových westernových seriálů bude mnohem víc. Hned jak to půjde se na ně podíváme a připravíme jejich minirecenze. Holt jsme také velcí westernoví fandové. Přejeme vám, abyste si co nejvíce užili návštěvu některého z námi zmiňovaných televizních světů. Příště opět na počtenou! 🙂

Související články: historické seriály, válečné seriály, fantasy seriály, akční seriály, komediální seriály, mysteriózní seriály, kriminální seriály

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář