411. Páteční podvečerní… o osmých narozeninách Recenzone

Polovina října se u nás na platformě Recenzone pojí s článkem ohledně statistik a zajímavostí, který vždy sepíšeme při příležitosti výročí založení webu. Tentokrát oslavujeme již osmé narozeniny a během oslavy budeme například doporučovat i některé nejlepší či nejnavštěvovanější tituly za uplynulý rok. Přejeme příjemné a inspirativní počtení během našeho tradičního výletu do světa statistik, zajímavostí a dalších pozoruhodných okruhů a veličin.

Nejpočetnější zábavní odvětví na webu představuje filmová sekce, která k dnešnímu dni čítá 615 minirecenzí. 97 nejlepších snímků jsme zařadili do TOP sekce, do kategorie mezi výborné filmy podle nás patří 351 titulů, dále tu máme 157 dobrých filmů a deset snímků není zařazeno do žádné kategorie. Za nejlepší filmy od minulého října považujeme sci-fi velkofilm Duna, historické drama Poslední souboj a samozřejmě i vynikající nový Top Gun, který ještě stále boří veškeré kasovní předpoklady a některé rekordy. Jako bonus doporučujeme i intenzivní drama Bod varu, které se odehrává v jedné prestižní britské restauraci. Mezi nejnavštěvovanější filmové příspěvky patří solidní česká komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel spolu se satirickým katastrofickým dramatem K zemi hleď!.

Bohaté seriálové menu obsahuje magických 333 minirecenzí. Do elitní TOP sekce jsme doposud zařadili 132 seriálů. V záložce s výbornými seriály dále objevíte 195 televizních titulů a šest seriálů nebylo zařazených do žádné sekce. Trio nejlepších seriálů od loňského října: excelentní animovaná fantasy Arcane: League of Legends, velkolepá jihokorejská romantika Láska padá z nebe a nekompromisní western 1883. Hodně nás zaujala i osobitá krimi podívaná Tokyo Vice, ve které se přesuneme do konce devadesátých let v japonské hlavní megapoli. Dvěma nejnavštěvovanějšími tituly jsou pátá řada akčního hitu La casa de papel, a také zdařilý návrat nejoblíbenějšího seriálového sériového vraha Dextera.

V herní sekci se momentálně nachází 208 titulů (53 TOP, 130 výborných her a 25 nezařazených). Za nejlepší tituly za posledních 365 dní považujeme neotřelý originální titul Inscryption, hardcore rpg Elden Ring, a také i parádní akční sci-fi adventuru Horizon Forbidden West. Nejnavštěvovanější hrou je postapokalyptická adventura Stray. Za osm let jsme na web přidali 176 knižních minirecenzí, přičemž mezi TOP tituly podle nás patří 65 položek a mezi výborné 109. Dvě knihy nebyly zařazeny do žádné sekce. Nejlepší knihou (nejen) za poslední rok je výtečná dobrodružná sci-fi Spasitel a mezi ty nejnavštěvovanější zase patří jednotlivé díly bezvadné české space opery Legie. Vřele doporučujeme i knihu 21 lekcí, která nedávno vyšla i ve své české verzi.

Za uplynulý rok jsme viděli spoustu skvělých krátkometrážních filmů, které pravidelně umisťujeme do sekce s videi. Jedním z těch nejlepších je podle nás komediální fantasy Witcher Logic, která se odehrává v bohatém světě proslulého zaklínače Geralta z Rivie. To byly některé nejlepší tituly, které se v posledním roce objevily v jednotlivých sekcích zde na webu. Ať se Recenzone daří podobně jako doposud. Mějte se fajně, dobře se bavte a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář