K zemi hleď!

Scénárista a režisér Adam McKay, který stojí za skvělým snímkem Sázka na nejistotu (nejen o finanční krizi 2008), si tentokrát vzal na paškál další ožehavé aktuální téma. A to současnou éru dezinformací, mystifikací, prachsprostého lhaní a absence jakéhokoliv rozumného dialogu zastánců protichůdných názorů. Tvůrce tuto velkou bolest dneška chytře navázal na katastrofický příběh, v němž se na planetu Zemi žene kometa, která s šancí hraničící s jistotou naplní svůj kolizní kurs a způsobí globální katastrofu vskutku biblických rozměrů.

Jeden z nejlépe obsazených filmů letošního roku během své nadstandardní stopáže atakující půl třetí hodiny osciluje na hraně politické satiry, sociálního komediálního dramatu a katastrofického hororu. Tento žánrový mišmaš velmi dobře drží pohromadě nejen díky hvězdným charakterním hercům a preciznímu scénáři, ale i díky luxusnímu audiovizuálu a velkolepě vygradovanému konci. K dokonalosti snímku sice ještě chybí nějaká ta další nadstavba, ale i tak se tato vysoce znepokojivá podívaná ve stylu nejlepších epizod Černého zrcadla snadno zařadí mezi letošní nejvýraznější filmy.

P.S: Lahůdkové znalecké pomrknutí na současné prominentní miliardáře/inovátory/vynálezce typu Elona Muska skrze postavu šíleného génia nemá chybu.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář