Láska padá z nebe

Bohatá jihokorejská dědička korporátního impéria a úspěšná zakladatelka kosmetické firmy Jun Seri nechtěně přelétne do Severní Koreje během incidentu při paraglidingu. Je nalezena severokorejským kapitánem Ri Čong-Hjokem, který ji u sebe ubytuje a pokusí se ji dostat zpět do Jižní Koreje neoficiální cestou, aby žena nemusela zažít drastické severokorejské oficiální praktiky. To je základní zápletka šestnáctidílného jihokorejského seriálu Láska padá z nebe, který představuje čistou esenci kvalitní jihokorejské televizní tvorby, ať už v kontextu formy či obsahu. Obě dvě tyto zásadní filmové či seriálové veličiny mají tamní tvůrci precizně a takřka i bezkonkurenčně zvládnuté a během jednotlivých epizod se spartánskou filmovou stopáží si divák může naplno užít jedno z nejlepších děl jejich novodobé tvorby.

Znalci jihokorejských titulů budou jako doma a případní nováčci si možná budou chvíli zvykat na jistá výrazná kulturní korejská specifika, která se projevují i v televizní tvorbě. Pokud ovšem zvládnou například naladění na notu důrazného expresivního jihokorejského herectví, které je navíc v tomto titulu ještě celkem umírněné, tak slovy klasika, nebudou litovat. Láska padá z nebe je typickým žánrovým jihokorejským chameleonem s parádní výpravou a luxusními kostýmy, jehož základními stavebními jednotkami jsou romantické drama a komedie. Na ně se často nabalují i další žánry typu akční thriller či psychologické drama. Tyto žánrové vlny se mohou často střídat a prolínat i v rámci jednotlivých dílů a konstantně překvapovat.

Nadstandardní formát dává možnost řádně zamotat a rozvést příběh, který se odehrává na obou stranách korejské osmatřicáté rovnoběžky a vévodí mu v podstatě dokonalá ústřední dvojice předních jihokorejských herců. Mezi Jun Seri a Ri Čong-Hjokem se vyvine velmi silná chemie a jejich složitý vztah jim divák prostě věří a silně ho i prožívá. Seriál nabídne i další výraznou romantickou linku, a také plejádu zábavných vedlejších postav. Láska padá z nebe jistě nereflektuje autentickou realitu, ale i tak dává velmi hodnotný pohled na kulturní či socioekonomické poměry v obou státech. Je to holt komplexní a zábavný seriál s množstvím přesahů a silnou závěrečnou katarzí, během které nejeden divák jistě prožije silné dojetí.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář