Inscryption

Platforma: pc

Inscryption je další z oněch pověstných, zdánlivě malých her, které za jednoduchým vizuálem skrývají parádní chytlavou hratelnost a vybroušené herní principy, které ve výsledku dělají tento titul velkým a zábavnějším než je drtivá většina mnohem nákladnějších a známějších her.

Jádro hratelnosti leží (tak jako mnoho dalších věcí a pravd) v kartách. Konkrétně v jejich vykládání na stůl před protihráče-démona, který hráče uvěznil v opuštěné chatě a snaží se ho přehrát, přičemž se soutěží o nic menšího než je holý život. Příjemně temná atmosféra s hororovými prvky krásně doplňuje jednoduchou a intuitivní, avšak zároveň i jedinečnou a návykovou hratelnost. Inscryption má mnoho dalších vrstev a není pouze jen o nebezpečných karetních dýcháncích. Hra přesahuje do mnoha dalších žánrů (adventura, rpg) a postupem času dokáže hráče skutečně překvapit.

Po prvním aktu a zdánlivém konci hry následují další dvě plnohodnotné části hry, které při zachování karetního základu nabídnou zcela jiný a opět vynikající herní zážitek. Inscryption je občas divná, skoro až bizarní, ale skrývá se v ní zlaté jádro ryzí hratelnosti. A nakonec i ten audiovizuální retro prvek má něco do sebe. Máloco mě letos bavilo více. Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších her roku.

Finální trailer

Doporučená HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i5-760 , 4 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 550 Ti  nebo AMD Radeon HD 6850

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář