144. Páteční podvečerní… o nejlepších srpnových titulech na Recenzone

     V srpnu u nás na webu dominovaly herní minirecenze. Hráli jsme na počítači, na mobilu, ale i na konzoli, což se zákonitě projevilo na zvýšeném počtu herních příspěvků. Do top pětky nejlepších srpnových titulů se ale probojovala pouze jedna hra, a to ještě na poslední chvíli. Většina srpnových her holt nebyla špatná, ale nejednalo se o nějaké zásadní tituly. Největší kvalitu v posledním měsíci prázdnin nám nabídly filmy a seriály, které také okupují většinu pozic v hlavním žebříčku. Po něm se ještě v dnešní Páteční podvečerní můžete těšit na rekapitulaci dalších skvělých srpnových titulů, no a na závěr ještě nahlédneme do tradičního výhledového okénka na očekávané zářijové pecky. Zima tu sice ještě není, ale nezadržitelně se nám už blíží. 🙂

 

1. Hra o trůny – sedmá řada

Zcela zásadní sezóna, která naprosto změnila ráz celého seriálu. Děj se v průběhu sedmi dílu posunul více než za posledních několik řad a nám tato změna nevadí. Letos se jedná o zdaleka nejlepší novou sérii již zavedeného seriálu, takže nebudeme přílišnými hnidopichy a nebudeme horečně hledat vady na kráse, a že by to šlo poměrně snadno. Raději vyzdvihneme vysokou koncentraci důležitých událostí, vypjatých momentů, dechberoucích setkání a velkolepých bitev napříč jednotlivými epizodami. Velmi se nám to zamlouvalo.

Hra o trůny – sedmá řada: minirecenze

2. Shot Caller

Moc příjemnějších filmových překvapení asi už letos nebude. Shot Caller je jednou velkou ódou na fyzické herectví, které je zde naprosto dominantním prvkem. Pokud k tomu přidáte skvělé herecké výkony, neotřelou zápletku a výborně podanou psychologii hlavního hrdiny, tak se už dostáváme velmi vysoko. Zhruba někam mezi horké adepty, kteří budou útočit na přední pozice ve výročních žebříčcích s filmy roku. No prostě drsný chlapský snímek, který nás „okouzlil“.

Shot Caller: minirecenze

3. Uncharted: The Lost Legacy

Popáté stejně a opět výtečně. O sérii Uncharted si může člověk myslet co chce, ale nikdo hrám této série prostě nemůže upřít ono „indianajonesovské“ kouzlo. Každý z nás má v sobě někde skrytého objevitele, dobrodruha a lovce pokladů, který putuje po exotických lokacích, objevuje ztracená města a bájné poklady, vyhrává nad padouchy a jen tak mimochodem občas zachrání obyvatele nějaké té vesnice/města/světa. Mezidíl The Lost Legacy tímto kouzlem disponuje a navrch ještě přihazuje dvě fešné ranařky. 🙂

Uncharted: The Lost Legacy: minirecenze

4. Velký dar

Krásný a neprvoplánový útok na city. Inteligentní, osobitý a nepovrchní snímek s velkým poselstvím a přesahem. Skvěle napsaná a zahraná podívaná. To je Velký dar. Marně si vzpomínáme, který jiný film nás letos tak emocionálně obohatil. 🙂 Přijměte od nás tedy laskavě tento velký dar a naplánujte si projekci. Nebudete litovat. Možná budete dojatí a možná budete i plakat, ale rozhodně nebudete litovat.

Velký dar: minirecenze

5. House of Cards – pátá řada

Frank a Claire jsou zvyklí na ty nejvyšší pozice. Pátá etapa jejich snažení na ně tentokrát ale nedosáhla. Pohybujeme se sice někde těsně pod vrcholem, ale bývávalo líp. Dáme si tedy menší přestávku a v šestce se opět vrátíme na vrchol ano? Chceme více reality, více intrik, více mezinárodní politiky a více handlování s posty. Vyšetřovací komise opravdu nikoho moc nezajímají – ani v Česku a ani v USA. Frankův proslov byl ale super!

House of Cards – pátá řada: minirecenze

 

     Pojďme na ty hry. Mobilním hráčům doporučujeme například další dva díly z tahové série GO. Laru Croft GO naprosto bez výhrad a Deus Ex GO už s nějakými výhradami.  Delší dobu také „ujíždíme“ na jednoduché karetní mixovací hře Miracle Merchant a čas trávíme také hraním příjemně oldschoolových závodů Horizon Chase. Pcčkářům můžeme s klidným srdcem doporučit originální gamesu Pyre, kde si užijete množství kvalitního textu spolu s zábavným hybridem sportovních utkání. Milovníky silných audiovizuálních zážitků zase jistě potěší atmosférická akční adventura Hellblade: Senua’s Sacrifice. V zásobě máme ještě po jednom filmovém a seriálovém tipu. Filmem je nenáročné české komediální drama Všechno nebo nic a seriálem zase (pouze) solidní komiksová týmovka The Defenders.

 

     Na závěr si to uděláme těžší a pokusíme se určit pouze dva největší zářijové taháky z daného odvětví. Obrázek nahoře jasně napovídá, že jedním ze dvou filmů, které si v září prostě nemůžeme nechat ujít je akční dobrodružná komedie Kingsman: Zlatý kruh (od 21.9.). Druhým snímkem bude mrazivý kriminální thriller Wind River (od 28.9.), který chválí všichni, jenž jej už mohli vidět. U seriálů je to poměrně jasné. Nejvíce se těšíme na třetí řadu ságy Narcos, která má premiéru právě dnes (jupí), a také na historické drama o vzestupu amerického pornoprůmyslu The Deuce (od 10.9.). Zářijové herní premiéry se zase ponesou ve znamení čísla dvě. Dočkáme se totiž dvou druhých dílu očekávaných herních hitů. Těmi jsou fantasy rpgčko Divinity: Original Sin II (14.9.) a fantasy tahová strategie Total War: Warhammer II (28.9.). Počet slov pro 144. epizodu Páteční podvečerní je již vyčerpán. Mějte se fajně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář