Pyre

Platforma: pc, PS4

      Zajímavý a překvapivě funkční mix textové adventury, fantasy rpgčka a sportovní hry. Pyre je rozhodně velmi netradičním titulem, jehož příběh je založen na putování několika vyhnanců přes podzemní svět vyhnanců, aby dosáhli vykoupení a mohli se navrátit na povrch. Dosáhnou toho výhrami v rituálních kláních, jenž jsou založeny na opakovaném donesení orbu (míče) do nepřátelského ohně (branky). K dispozici je několik hrdinů s různými schopnostmi, přednostmi i slabostmi. Někteří spoléhají na rychlost, jiní na velikost aury a další zase na silné speciální dovednosti. Samotné zápasy jsou velmi zábavné – dynamické a chytlavé, avšak tvoří pouze část celé hry.

      Většinu času budete trávit putováním v kouzelném vagónu po fantaskním světě, který doslova hýří všemi barvami a je složen z množství originálních lokací se spoustou zajímavých míst. Při tvorbě této vizuální nádhery byla jistě třeba velká fantazie. Průjezd světem můžete ovlivňovat volbami, kudy se vydat a co v dané lokaci dělat (hledat poklady, zlepšovat své hrdiny atd.). Další volby jsou dostupné v početných textových oknech, jejichž prostřednictvím probíhají například rozhovory s hrdiny, ale i následný posun dále v příběhu. Hra se dá dohrát zhruba za 10-12 hodin, což je ideální herní doba, aby se relativně konstantní hratelnost ještě nestala hratelností stereotypní. Velmi příjemné letní překvapení – to je Pyre.

 

Úvod hry

Minimální HW konfigurace: Windows XP (32Bit), Intel Core i3-2115C 2,0 GHz, 2 GB RAM, GeForce GT 720 nebo Radeon R7 240, 15 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář