Barry Seal: Nebeský gauner

     Tom Cruise i ve svých pětapadesáti jede na plný plyn. Herecká megahvězda se již podruhé během posledních tří let spojila s osobitým režisérem Dougem Limanem (Na hraně zítřka) a přináší nám další vynikající film. Barry Seal je svižnou kriminální komedií, která pojednává o stejnojmenném pilotovi-pašerákovi, který na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století pašoval co se dalo. Zbraně, drogy či lidi. Pro diktátory, narkobarony či americké vládní agentury. No prostě oportunista a dobrodruh k pohledání.

     Snímek nese typické znaky režisérova stylu jako je dynamický střih či rychle odsýpající děj a je to opravdu skvěle natočená stylová podívaná. Energická, mírně satirická, často i napínavá a správně uvolněná. Oné celkové uvolněnosti valnou měrou přispívá odlehčený a přirozený Tomův výkon, který zde všechny ostatní zcela zastiňuje a je ve své roli naprosto přesný. Jediná výtka bude putovat k ne zcela funkčním dramatickým scénám (není jich moc). Mohlo se také jít ještě více do podrobností a do kritiky tehdejšího systému, ale buďme rádi za to, jaký tento snímek je: šmrncovní a bezstarostný mix Obchodníka se smrtí a Vlka z Wall Street. A to je prosím velká poklona. Lepší čtyři hvězdy.

 

P.S: Netěšte se moc na pověstný Tomův běh. Tady se výhradně sedí na pilotním sedadle s kniplem (ne vždy) pevně v rukách. 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář