The Defenders

     Od první řady této komiksové týmovky jsem čekal víc. Předně jsem měl problém s dějem, který je založen na souboji naší superhrdinské skupiny (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist) se známou zločineckou organizací Ruka. Její lídři jsou schopní pro dosažení svého cíle zdevastovat New York, což se „Defendrům“ samozřejmě nelíbí. Příběh je sice ucelený a neobsahuje v podstatě žádné dějové odbočky či vedlejší linie, ale je to prostě taková tradiční sázka na jistotu na úvod seriálu. Škoda.

     Co se dalších důležitých propriet týče, tak akce je celkově lehce nadprůměrná, ale její kvalita značně kolísá. Občas dorovnává vysokou úroveň z Daredevila a občas mě nepříjemně překvapila svou fádností a poměrně zmatečným nasnímáním. Výborné jsou ovšem dialogy, které podle mě patří mezi to nejlepší, co může první sezóna The Defenders nabídnout. Jsou břitké, mají potřebnou dávku ironie a často jsou i vtipné. Ani to tlachání o vyšších důležitých věcech (víra, smysl života apod.) mi tolik nevadilo, když ho není moc.

      Celkově jsem s první řadou spokojen, ale stojím si zatím, že mohla (a měla) být lepší. Napadá mě i výtka, která půjde na konto atmosféry, jenž na mě tolik nezapůsobila – takový Daredevil ji měl mnohem silnější a často jsem během jednotlivých epizod tajil dech, což se mi zde stalo asi jednou, možná dvakrát. Jako menší seriál pro zkrácení čekání na třetí řadu Daredevila či na sólovku Punishera funguje tohle dílko více než dobře, avšak myslím, že ambice tvůrců byly přecejen vyšší. Tak snad příště.

 

P.S: Scény v čínské restauraci patří k vrcholům první řady.

P.P.S: Sigourney Weaver je ve své roli (jen) fajn…

 

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář