122. Páteční podvečerní… o nejlepších březnových titulech na Recenzone

 

    Letošní březen by se dal charakterizovat celkem jasně a stručně – období vítězství kvality nad kvantitou. Recenzovaných titulů nebylo sice tolik, ale zpravidla se jednalo o skvělé počiny, které se jistě budou ucházet o svá místa v našich novoročních žebříčcích. V právě končícím měsíci navíc nebyla nouze o různorodost. Vysokorozpočtové herní a filmové blockbustery, komorní dramata, india hra či opulentní historický seriál představují celkem jasný doklad velké diverzity recenzovaných titulů napříč všemi odvětvími. Na další vybrané kousky se podíváme v následujících odstavcích. A podíváme se i na to, co nás čeká v dubnu. Bude toho hodně. Jako vždy přejeme příjemné a inspirativní počtení. Tak pojďme na to.

 

1. Horizon Zero Dawn

Jedna z oněch mála skvělých her, kvůli které se vyplatí koupit novou konzoli. Horizon Zero Dawn nabízí vskutku komplexní a celkově velmi osvěžující herní zážitek. Precizně vyladěné herní systémy, vizuálně úchvatný postapokalyptický svět a náročné originální souboje jsou jedněmi z největších předností této gamesy, která posouvá laťku pro nadcházející tituly s otevřeným světem zase o pořádný kus výš.

Horizon Zero Dawn: minirecenze

 

2. Logan: Wolverine

Filmové Last of Us. Velký kompliment je ovšem naprosto zasloužený. Tohle putování několika generací mutantů ve světě, který jim ani zdaleka není zaslíben, je totiž nesmírně atmosférickou jízdou, v níž jsou emoce silnější než ve většině libovolných dramat. Když k tomu přidáme ještě ultra drsnou akci, tak už máme co dočinění s jedním z nejlepších (ne)komiksových filmů. Čekali jsme hodně, ale dostali jsme ještě víc. A to se tak často zase nestává.

Logan: Wolverine: minirecenze

 

3. Cesta králů

První díl epické fantasy série, která se už nyní řadí po bok tak kvalitních ság, jako je Malazská kniha padlých. Spisovatel Brandon Sanderson má očividně velký talent a musím poznamenat, že jeho jasně srozumitelný a jednodušší styl vyprávění mi opravdu sedl. Nečekejte tu (zatím) žádné velké složitosti, ale rozhodně čekejte velmi čtivou fantasy s epickými bitvami, propracovanou mytologií a zajímavými postavami.

Cesta králů: minirecenze

 

4. Zlato

Pravdivý příběh z minulého století o neukojitelné touze po zlatě. Druhý Vlk z Wall Street se sice nekoná, ale i tak je pro nás Zlato velmi dobře zahranou a natočenou podívanou, ze které se sice dalo -jak se říká- vytřískat víc, ale i tak tento snímek rozhodně stojí za podívání. Matthew McConaughey jako vždy výborný.

Zlato: minirecenze

 

5. The Keep

Lehce objektivně to je sice až někam do předposledního odstavce, ale těžce subjektivně prostě chceme zařadit český dungeon The Keep do top pětky. 🙂 A proč to vlastně chceme? No protože se jedná o příjemnou oldschoolovou hru, která nás na několik hodin velmi dobře pobavila. Takže proč tedy v případě kvalitního tuzemského titulu mírně nepřimhouřit oči a dát mu přednost, že ano (psssst!). Prostě si to kupte a zahrajte! 😀

The Keep: minirecenze

 

      Pokud Vám ještě nestačil hlavní chod, tak nemusíte smutnit – přidáváme menší nášup. Oním zmiňovaným historickým seriálem ze začátku je britská královská epopej The Crown od Netflixu, na kterou jsme se konečně podívali a byli jsme vcelku spokojeni – minimálně z hlediska výpravy, kostýmů a hereckých výkonů. A pak už tu máme jenom další filmy. Doporučit můžeme afroamerická oscarová dramata Skrytá čísla (Oscar X), Fences (Oscar X) a Moonlight (Oscar ✓) spolu se solidním dobrodružným fantasy/sci-fi velkofilmem Kong: Ostrov lebek. Tajným tipem pro milovníky akčních béček jest celkem slušná rubanice Eliminators s bijcem Scottem Adkinsem v hlavní roli.

 

  Z očekávaných dubnových titulů vynikají především seriály, kterých bude opravdu hodně. Posuďte sami: westernové drama The Son (od 8.4.), třetí řada historek o vykutáleném právníkovi Better Call Saul (od 10.4.), závěrečná třetí řada psychologického mysteriózního dramatu Pozůstalí (od 16.4.), třetí řada drsného thrilleru Fargo (od 19.4.), a také premiéra očekávané knižní adaptace Američtí bohové (od 30.4.). Tak trochu předčasné žně pro seriálové fanatiky. I filmaři ovšem nepřijdou zkrátka. Mohou se těšit na akční jízdu Rychle a zběsile 8 (od 13.4.), dobrodružný film Ztracené město Z (od 20.4.) či na extaticky hodnocený horor Uteč (od 27.4.). No a hráči? Ti si už jistě protahují prsty na neotřelé rpgčko Persona 5 (4.4.), adventuru Syberia III (20.4.) či na sci-fi strategii Warhammer 40 000: Dawn of War III (27.4.). Apríl holt přinese pro každého něco. Doufáme, že Vás dnešní rekapitulační Páteční podvečerní zaujala. Užívejte teplého počasí, mějte se fajn a příště opět na počtenou!

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář