The Keep

Platforma: pc, 3DS

     Český dungeon The Keep od studia Cinemax je velmi příjemnou hrou, která se sice nevyrovná rozsáhlejším gamesám ze série Legend of Grimrock, ale i tak rozhodně stojí za zahrání. Předně je třeba říct, že konverze z verze pro Nintendo 3DS (2014) na pc se velmi povedla, ikdyž se jistě nejednalo o lehký úkol. Hra i ve vysokém rozlišení vypadá velmi slušně a nabízí pravý oldschoolový feeling. Ten jistě pocítíte v místních kobkách a dolech, které se nacházejí v desetipatrové věži okupované mágem Watrysem, jehož je třeba porazit.

     Jednotlivé úrovně procházíte v kůži bezejmenného hrdiny, jemuž lze navyšovat základní tři vlastnosti (síla, inteligence, obratnost), a to pomocí dovednostních bodů či prostým používáním příslušných dovedností (šermování zbraněmi, kouzlení atd.). K dispozici je poměrně pestrá paleta kouzel a zajímavě vyřešený systém boje na blízko, který se provádí pomocí základních a kombinovaných tahů myši. Hrdinovi stojí v cestě nejen řadoví nepřátelé (zhruba 10 typů), ale i množství zákeřných pastí a nějaké ty základní rébusy. Jako v každém správném dungeonu je i zde více než třicítka tajemných místností, kde lze najít lepší zbraně, brnění, svitky či nezbytné lektvary.

      Právě v závislosti na tom, jak moc času budete věnovat hledání tajných skrýší se bude odvíjet celková herní doba, poněvadž záseků moc není a samotné souboje moc času nezaberou – na obtížnost normal jsem moc problémů neměl. Časové rozmezí mezi sedmi a deseti hodinami podle mě představuje více než adekvátní herní dobu vzhledem k ceně, která je momentálně nastavená na 13,5 Eura. Pro milovníky dungeonů jasná volba.

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows Vista (32Bit), Intel Pentium 1,6 GHz, 1 GB RAM, grafická karta s 256 MB paměti

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář