Kong: Ostrov lebek

 

    Béčková dobrodružná popkornovka s rozpočtem 185 miliónů USD (téměř pět miliard Kč). To už je opravdu pořádná pálka, která je vidět především na skvostném vizuálu, precizních efektech a překrasné výpravě. V těchto ohledech je nový King Kong opravdu fantastický. Horší to už je ovšem se scénářem, který působí skoro až odbitým dojmem.

     Příběh se odehrává těsně před koncem války ve Vietnamu a v podstatě jde o to, že parta tamních vojáků vedená militantním plukovníkem (S.L. Jackson) doprovází několik vědátorů (John Goodman a spol.) na odlehlý, světem nepoznaný, tichomořský ostrov, kde mají provádět všemožné výzkumy. Ke skupině se přidá ještě britský stopař (Tom Hiddleston) spolu s emancipovanou fotografkou (Brie Larson) a vzdušná kavalerie může vyrazit do akce. Letce vrtulníků ovšem velmi záhy dá tečku samotný King Kong (známe z trailerů) a po ztroskotání se už pouze nelogicky putuje z místa A na místo B a pořád v obměnách dokola. No, žádný zázrak.

     Plytký scénář bohužel zákonitě odnesly i postavy, které jsou poměrně značně nevyvážené, občas zbytečné a často i ploché (pouze charakterově…). A to je opravdu na pováženou vzhledem k tomu, kolik zde hraje výborných herců. Pokud ale tento neduh pomineme, tak stále dostaneme kvalitní podívanou. Podívanou se spoustou akce a nebezpečných potvor, občasnou solidní hláškou a stylovým retro soundtrackem. Po excelentních trailerech jsem sice čekal o něco víc, ale o zklamání se stále nejedná (byť s odřenýma ušima). Kong je prostě fajn, ale takový Jurský svět byl o něco lepší.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář