119. Páteční podvečerní… o nejlepších únorových titulech na Recenzone

 

     Takto nabitý měsíc už dlouho nepamatujeme. Letošní únor nabídl spoustu skvělých seriálů, filmů a her, a vybrat ty nejlepší do první pětky v pravidelném rekapitulačním díle Páteční podvečení byl poněkud problém. Ale poradili jsme si s tím a s mírným zpožděním Vám nabízíme pravidelnou dávku inspirativního čtení na pátek či na víkend. Nebude chybět ani tradiční odstavec o dalších vynikajících titulech či výhled na měsíc březen. Takže s chutí do toho! 🙂

 

1. Taboo

 Vše nasvědčovalo tomu, že Taboo bude skvělé a ono skvělé opravdu je. Předpoklady se holt zase jednou potvrdily. Vysněný projekt Toma Hardyho je nesmírně atmosférickým a hutným historickým thrillerem, který prostě musíte vidět. Nechceme si hrát na proroky, ale překonat tohle skvostné dílo bude pro další letošní seriálové novinky opravdu těžké. Tady se bude atakovat topka letošního roku. Tvrdě, nekompromisně a bez váhání. Přesně ve stylu Jamese Delaneyho.

Taboo: minirecenze

 

2. Vikings (čtvrtá řada)

Nemáme rádi rozdělování seriálových sezón na polovinu. Opravdu ne. Avšak u Vikingů nám to kupodivu vůbec nevadilo. Možná je to tím, že byl tento aktuální nešvar zastíněn vysokou kvalitou celé řady, která v rámci seriálu navíc znamenala zatím největší posun v příběhu. Vzhledem k zakončení (modří vědí) se mírně obáváme o směřování další řady, ale to budeme řešit až to bude aktuální. Čtvrtá série je skvělá a potvrzuje vikinské členství mezi nejkvalitnějšími televizními díly současnosti.

Vikings (čtvrtá řada): minirecenze

 

3. John Wick 2

Velká střelecká symfonie v podání Keanu Reevese – část druhá, aneb návrat sympatického herce na výsluní. Jeden z nejočekávanějších filmů roku je přesně tím brutálním a choreograficky precizním akčňákem, jaký jsme si přáli. Navíc je i vizuálně úchvatný a taková scéna v zrcadlovém labyrintu je až magicky podmanivá. Snímek je navíc kasovně velmi úspěšný a do dvou až tří let bychom tu měli mít trojku. Sem s ní!

John Wick 2: minirecenze

 

4. Resident Evil 7: Biohazard

Velmi příjemné překvapení. Po neslaných a nemastných trailerech jsme si říkali, zda sedmý díl slavné herní zombie série opět nevynecháme, ale skoro až extatické první ohlasy ze zahraničí rozhodly. No a přidáváme se k zástupu chválících. Takto silný a zábavný zážitek nám hra už nějaký ten pátek nenabídla. Osvěžující výlet do odlehlého sídla v louisianském zapadákově si v budoucnu jistě zopakujeme…

Resident Evil 7: Biohazard

 

5. Místo u moře

Jak hlásá plakát nahoře: opravdu to je masterpiece. Komorní, depresivní a bezchybně zahraný masterpiece. Tíživá existenciální dramata máme moc rádi a Místo u moře je krystalicky čistým zástupcem tohoto náročného žánru. Oscarové (proměněné) nominace jsou v tomto případě naprosto zasloužené. Určitě se na tento výtečný film podívejte, ale připravte se na náročný divácký zážitek, který nedá chvíli oddechu a nenabídne jakákoliv odlehčení.

Místo u moře: minirecenze

 

     Pravidelný „odstavec útěchy“, ve kterém vždy vyzdvihujeme další výborné tituly, začneme netradičně u her. Excelentní taktická strategie Shadow Tactics: Blades of the Shogun si tohle privilegium definitivně zaslouží. Naprostá povinnost (nejen) pro všechny oldschoolové příznivce sérií Commandos a Desperados. Ještě více netradičně navážeme dvojicí bezvadných komiksů s neortodoxním (anti)hrdinou Deadpoolem v hlavní roli. Knihy Mrtví prezidenti a Lovec duší spolehlivě rozpohybují vaši bránici, za to ručíme. No a do třetice všeho netradičního zakončujeme odstavec rychlým vyjmenovaním dalších zapamatováníhodných únorových filmů a seriálů. Filmy: drama A Hundred Streets, thriller Elle, historický epos Mlčení, psychologický krimithriller Noční zvířata. Seriály: sci-fi/fantasy minisérie Polské legendy, severská detektivka Midnattssol, komediální drama Atlanta a válečná minisérie Bitva o Gallipoli.

 

    A na co se můžeme těšit v březnu? Filmoví maniaci mohou zajít na výtečný Wolverinův epilog. Snímek Logan se stále promítá v kinech, do nichž momentálně vstupují i dobrodružné scifko Kong: Ostrov lebek, a také český historický film Masaryk. V průběhu měsíce se pak ještě dočkáme premiér rodinné fantasy Kráska a zvíře (od 16.3.), sci-fi thrilleru Život (od 23.3.) a akčního scifka Ghost in the Shell (od 30.3.). Co se seriálů týče, tak nás v březnu moc velkých premiér nečeká, ale taková druhá řada postapo sci-fi bojovky Into the Badlands či komiksová novinka Iron Fist (ona od 17.3.) by mohly nabídnout kvalitní podívanou. No a herní pařani si už pár dní mohou užívat PS4 exluzivitu Horizon Zero Dawn, open world akci Ghost Recon Wildlands a brzy vyjde i nový Mass Effect s podtitulem Andromeda (23.3.). Nevypadá to na špatný měsíc… Dnes už toho bylo napsáno (či řečeno) dost. Mějte se co nejlépe a příště opět na počtenou! 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář