161. Páteční podvečerní… o nejlepších prosincových titulech na Recenzone

      Ještě než se pustíme do oblíbených výročních rekapitulací a výhledů na nadcházející rok, tak musíme splnit rest v podobě prosincové rekapitulace. Mírně v předstihu se podíváme na nejlepší filmy, seriály a hry posledního měsíce roku 2017, který nabídl několik skvělých titulů. Některé z nich mají i šanci na to, aby se příští týden umístily mezi elitou v žebříčku těch nejlepších titulů roku. V dnešní Páteční podvečerní samozřejmě nezapomeneme ani na výběr těch nejočekávanějších lednových hitů. Přejeme příjemné počtení. 🙂

 

1. Peaky Blinders: čtvrtá řada

Jednou z mála věcí, na které se můžete v nestabilním televizním světě spolehnout je ten fakt, že každá nová řada Peaky Blinders bude opět stát za to. Drsní chlapci a holky z Birminghamu si opět letos splnili svůj standard a s přehledem se zařadí mezi nejlepší počiny roku. Anabáze Tommyho Shelbyho a spol skrze pozoruhodné etapy britské historie jsou vždy strhující, precizně natočené a precizně zahrané. Ta čtvrtá navíc byla i příjemně hodně akční.

Peaky Blinders: čtvrtá řada – minirecenze

 

2. Evil Within 2

Jedna z nejlepších her tohoto roku. Technicky sice není úplně dokonalá, avšak hratelnost je vynikající. Velmi oceňujeme perfektní dávkování odlišných herních pasáží a nových herních prvků. Avšak nejvíce nás u Evil Within 2 stejně dostal příběh. Něco podobného tu sice už mnohokrát bylo, ale málokdy to bylo tak celistvé, sugestivní a dojemné. Herní scénáristi by si zde mohli vzít příklad. Méně je někdy více, což tato hra jasně a krásně dokládá.

Evil Within 2 – minirecenze

 

3. The Exorcist: druhá řada

Hororovým seriálům se v posledních letech poměrně daří. Jejich kvalita je sice velmi proměnlivá, ale každý rok zpravidla můžeme sledovat alespoň jeden vynikající žánrový počin. Za nás je oním „letošním hororovým vyvoleným“ druhá řada the Exorcist. Duo sympatických vymítačů opět exceluje a navíc se k nim přidává i parádní John Cho v nesmírně zajímavé a výtečně ztvárněné roli. Tenhle chlapík urazil opravdu velkou cestu od svých dřívějších účastí v bláznivých komediích.

The Exorcist: druhá řada – minirecenze

 

4. The Foreigner

Jedno z letošních největších filmových překvapení. Nejpříjemnějších překvapení. Od snímku jsme toho moc nečekali, avšak pánové Brosnan a Chan se do toho pustili se vší parádou. Setkali se ve filmu, který má skvělou akci, bezvadné herecké výkony, solidní příběh, a také je zajímavou sondou do třaskavých poměrů (ehm) v Severním Irsku. Do budoucna bychom se rozhodně nebáli dalších zajímavých spojení západní kinematografie s čínským finančním (po)krytím. 🙂

The Foreigner – minirecenze

 

5. Bright

Původně tu měly být osmé Star Wars, ale na poslední chvíli jsme změnili názor. Akční fantasy Bright nás přecejen bavila o něco víc. Film má své mouchy a spousta věcí by šla vyladit – to bez debaty. Tato podívaná má ovšem luxusní drajv a je správně přímočará, brutální, napínavá a celkově prostě velmi zábavná. Pokud případná dvojka získá ještě vyšší rozpočet a přijde s lepším příběhem, tak bychom se mohli dočkat jednoho z milníků novodobé fantasy tvorby.

Bright – minirecenze

 

     Dalšími zajímavými prosincovými filmy jsou již zmiňované osmé Star Wars, drsné historické drama/thriller Detroit, a také dva dodatečně zhlédnuté filmy, jimiž jsou válečný velkofilm Dunkerk a špionážní akčňák Atomic Blonde: Bez lítosti. Seriálovým fanouškům doporučujeme ještě výtečný western Godless, který se dočká své minirecenze o víkendu. Už po prvních dílech je nám ale jasné, že to je velká pecka. Zimní měsíce jsou také ideální pro nějakou tu herní pařbu, pro kterou by mohla být vhodná například vizuálně skvostná mobilní puzzle hra FROST, dále také mix realtime strategie a rpgčka Spellforce 3 či propracovaná tahová fantasy strategie Total War: Warhammer II.

 

       A na co se můžeme těšit v lednu? Co se filmů týče, tak tam je jedním z našich favoritů gamblerské soudní (?) drama Velká hra (od 4.1.), což je první režijní počin elitního scénáristy Aarona Sorkina. Těšíme se také na komediální drama Tři billboardy kousek za Ebbingem (od 18.1.) a zajímá nás i zakončení trilogie Labyrint, které ponese všeříkající podtitul Vražedná léčba (od 25.1.). V lednu se můžeme těšit i na dvě nadějné seriálové novinky. Tou první je historická kriminálka The Alienist (22.1.) a tou druhou zase historické drama Waco (24.1.). Pro hráče bude leden spíše jen „udržovacím“ měsícem, poněvadž nevychází žádný větší titul, ale takový přídavek Rise of the Tomb Kings (23.1.), který rozšíří svět tahovky Total War: Warhammer 2, by mohl ukojit nějaké ty pařanské choutky. A to bude dnes vše. Užívejte si povánoční období, mějte se fajn, vše nejlepší do nového roku a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář