Total War: Warhammer 2

Platforma: pc

       Druhý díl fantasy odnože tahových strategií Total War se povedl. Novinek je oproti jedničce velké množství a rozhodně se jedná o plnohodnotnou hru. V nové kampani hrají prim čtyři nové rasy, kterými jsou dva druhy Elfů (temní, vysocí), Skaveni a Ještěři. Každá z ras má svoje specifika a je velkým plusem, že nabízejí odlišný herní zážitek a vyplatí se hrát znova, což v prvním díle úplně neplatilo. Například Skaveni jsou v rámci série velmi netradiční rasou. Takoví zákeřní podzemní kočovníci, které si jistě oblíbíte.

       Samotná kampaň je ozvláštněna děním okolo obřího víru (Vortexu), který je potřeba ovládnout pomocí pěti separátních rituálů. Kdo vír ovládne, tak vyhraje. Hratelnost získává úplně jinou dynamiku a je potřeba počítat s tím, že protivníci rozhodně nemeškají a připravují rituály velmi rychle. Pokud se nacházejí na druhém konci mapy, tak lze vyslat autonomní intervenční armády, které rituály mohou překazit. Podobně jako čím dál početnější hordy chaosu, které rituály přitahují.

      Total War: Warhammer 2 je jedním z lepších dílů série. Je v něm cítit silný závan originality, disponuje solidní znovuhratelností a graficky je na tom také dobře. Fantasy Warhammery rozhodně nedělají sérii ostudu, ale osobně bych se už zase vypravil někam zpět do historie (například Americká občanská válka). Až příliš často jsem totiž nechával vygenerovat bitevní části, což se mi dříve moc nestávalo. Fantasy bitvy jsou sice fajn, ale už by to chtělo návrat k intenzivním historickým rubanicím.

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core 2 Duo E6850 3 GHz, 4 GB RAM, GeForce GTX 460 nebo Radeon HD 5770, 60 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.