Evil Within 2

Platforma: pc, ps4, xone

      Hororová akční sci-fi adventura Evil Within 2 od japonského studia Tango Gameworks je zdařilým mixem několika věhlasných herních sérií jako je Silent Hill, Resident Evil či Dead Space, a také „snového“ sci-fi filmu Počátek. Právě jedna alternativní realita, zvaná STEM, zde hraje zásadní roli, poněvadž do ní vstoupí bývalý detektiv Sebastian Castellanos. Udělá to na popud tajemné mocné organizace MOBIUS, protože už má s alternativními realitami nechtěné bohaté zkušenosti (první díl) a protože se někde ve STEMU ztratila jeho dcera. Tu už Sebastian považoval za ztracenou, avšak k jeho nově získané naději se přidá i hotové panoptikum nočních můr. STEM totiž reprezentuje malebné městečko Union, ve kterém právě vypukla jedna ničivá paranormální apokalypsa.

      Evil Within 2 velmi precizně kombinuje nejlepší prvky zmiňovaných herních sérií jako je hutná atmosféra, propracovaný systém vylepšování a vyrábění, chytlavá hratelnost, a také poutavý příběh, který má sice jednoduchou premisu, ale má silnou gradaci a silné emoce. V kůži protřelého detektiva strávíte zhruba 15 hodin, během kterých autoři chytře servírují jak lineární, tak i otevřené úrovně. Dojde na zběsilé akční pasáže, ale i na sekvence, kde je potřeba uplatnit obezřetný postup. Ve městečku Union narazíte na několik vedlejších postav, se kterými jsou často spojeny hlavní či vedlejší úkoly a lze také objevit spoustu různých předmětů (výrobní suroviny, zbraně, klíče k trezorům) či jiných bonusů jako jsou náhledy do nedávné (tragické) minulosti na daném místě.

      Po hratelnostní a příběhové stránce, které jsou pro mě naprosto zásadní, je tato gamesa opravdu na výši a řadí se mezi nejlepší letošní tituly. Graficky (přinejlepším průměr) a technicky (nějaké ty bugy) sice druhé Evil Within neoslní, ale moc mě to opravdu netížilo. Tento atmosférický hororový sci-fi nářez se vám totiž dostane pod kůži a zůstane tam až dokud ho nepokoříte. Japonci holt umí a stále nám dokazují, že opravdu umí dělat vynikající hry, ve kterých není nouze o originální prvky a neočekávané přesahy.

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core i5-2400 3,1 GHz, 8 GB RAM, GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7970, 40 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář