Hostiles

      Hostiles je drsný western od režiséra Scotta Coopera (Crazy Heart, Black Mass) se skvělým Christianem Balem v hlavní roli. Herec ztvárnil roli zkušeného amerického kapitána Joea Blockera, který musí s hrstkou svých mužů doprovodit skupinu indiánů z Nového Mexika do Montany, kde se nachází indiánská rezervace. No a jak už to tak v Americe bývá, tak mnohem větší nebezpečí než matka příroda budou představovat zlí lidé, kteří ji obývají. Kapitán Blocker má také s vůdcem indiánů (hraje Wes Studi), které eskortuje, staré nevyřízené účty. Velká anabáze napříč centrálními státy USA může začít.

      Hostiles je oním typem westernu s pomalejším tempem, který více než na akci (která tu také je a je velmi dobrá) sází na dialogy, psychologii postav a krásné záběry na velkolepé scenérie. Výprava je opravdu skvostná. A příběh se také povedl. Dočkáme se sice několika často užívaných klišé (rozhovory o bohu, zabíjení atd.), ale sečteno podtrženo jsou Hostiles opravdu výborným filmem. Má to skvělou atmosféru, herci jsou do jednoho výteční a celý zásadní podtext (spíše nadtext) ohledně historie početných křivd mezi indiány a bělochy má opravdu velkou hodnotu a tvůrci s ním v průběhu filmu perfektně pracují. Tahle melancholická a dojemná podívaná ve vás bude rezonovat ještě velmi dlouho. Za mě jeden z nejlepších novodobých westernů.

 

P.S: Že se film nepromítal v českých kinech považuji za obrovskou a neomluvitelnou chybu našich distributorů. Hanba Vám!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář