177. Páteční podvečerní… o projektech věhlasných režisérů

      O hercích a herečkách jsme toho už napsali dost, avšak doposud jsem docela přehlíželi režiséry, kteří jsou ve světě stříbrného plátna naprosto nepostradatelní. Nesou největší zodpovědnost a ti nejlepší mohou z papírově průměrného filmu vytvořit film skvělý – ne že by si ale věhlasní režiséři vybírali slabé scénáře, že ano. 🙂 V dnešní Páteční podvečerní se zaměříme na ty největší velikány v oboru, na muže, jejichž pouhé jméno umí přitáhnout masy do kin. No a vzhledem k tomu, že starší mají přednost, tak začneme u režisérských veteránů.

 

        Jedním z takových je jeden z nejlepších a nejznámějších režisérů všech dob, Steven Spielberg. V poslední době sice Steven natočil i pár slabších filmů, avšak poměrně nedávno spoustě svých kritiků vyrazil dech vynikající akční sci-fi jízdou Ready Player One. No a na jaké filmy slavného tvůrce se můžeme těšit do budoucna? Například na muzikál West Side Story, historické drama The Kidnapping of Edgardo Mortara (oba filmy ve fázi předprodukce), a pořád ještě můžeme počítat s pátým dílem Indiana Jonese (2020) s Harrisonem Fordem v hlavní roli. Další režisérská legenda, Martin Scorsese, právě dokončuje práce na gangsterce The Irishman, ve které se opět sejde Robert DeNiro s Alem Pacinem. Premiéra vysokorozpočtového snímku (125 mil. USD) bude v roce 2019 na Netflixu. Zajímá nás i historická kriminálka Killers of the Flower Moon (předprodukce) s Leonardem DiCapriem v hlavní roli či zatím pouze oznámené historické drama Roosevelt, ve kterém také ztvární hlavní roli dvorní režisérův herec. Takový Ridley Scott toho chystá opravdu hodně (jako obvykle), ale nejvíce se těšíme na jeho verzi slavné historické bitvy Battle of Britain. A James Cameron? Asi jen: Avatar 2 (2020), Avatar 3(2021), Avatar 4(2024) a Avatar 5 (2025). 😀

 

      Přecházíme k mladší režisérské kategorii, ve které se budeme bavit o velmi zkušených tvůrcích (mezi 50-60 lety). Například o Quentinu Tarantinovi. Osobitý tvůrce byl jednou dobu spojován s novým Star Trekem, což by se nám sice velmi líbilo, ale to už je mnohem pravděpodobnější třetí Kill Bill (asi také ne). Jistotou je snímek Once Upon a Time in Hollywood (srpen 2019). Jedná se o kriminální thriller, jehož příběh bude založen na vražedném řádění recidivisty Charlese Mansona a jeho pohůnků v LA roku 1969. Hlavní role: Brad Pitt, Leonardo DiCaprio (hráli ti dva už někde spolu?) a Margot Robbie. Mlask, mlask. Dále tu máme Davida Finchera, který se bude opět podílet na druhé řadě precizního kriminálního thrilleru Mindhunter, a také by se měl ujmout režie dvojky postapo scifka Světová válka Z. Čím dál lepší Dennis Villeneuve (momentálně náš nejoblíbenější režisér) by měl natočit novou verzi slavné sci-fi série Duna a opravdu si nedovedeme představit moc lepších kandidátů. Ať tu máme i nějakou ženu, tak se podíváme i na budoucí projekty Kathryn Bigelow (zdaleka nejlepší ženská režisérka současnosti). Ta by s po velmi slušném Detroitu mohla vrhnout na zfilmování příběhu vojáka Bowea Bergdahla, který byl několik let zajatcem Tálibánu. A to by mohla být velmi zajímavá (a velmi vypjatá) podívaná.

 

     A teď jsou na řadě mladší (nikoliv mladé) pušky. Jednou z nich je Christopher Nolan. Zatím nevíme jaký bude jeho nový film, ale podle různých indicií ho můžeme odhadnout. Určitě to nebude bondovka (až za několik let) či snímek nějaké slavné sci-fi série (Star Wars, Star Trek…) Mohlo by to být velkolepé scifko či další válečný film, ale s největší pravděpodobností Nolan natočí novou verzi příběhu výstředního slavného miliardáře Howarda Hughese, ale jistota to není, takže uvidíme. Matthew Vaughn nám už chystá třetí Kingsmany (snad budou lepší než dvojka) a James Wan zase komiksového Aquamana (20.12. 2018). No a ještě jsme si vzpomněli na Alfonsa Cuaróna, který sice patří do předešlé kategorie, ale vem to čert. 🙂 Mexický režisér dokončuje drama Roma, které nás provede rokem v životě rodiny ze střední třídy v Mexico City na začátku sedmdesátých let. V plánu by měla být také spolupráce s Caseym Affleckem na zatím nejmenovanném filmu. V průběhu psaní nás napadla spousta dalších režisérů, takže na tohle téma ještě v dohledné době navážeme. Mějte se fajně, užijte si sledování některého vašeho oblíbeného filmu od námi jmenovaných tvůrců a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář