Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Platforma: pc, ps4

     Druhý díl jrpg série od zkušeného japonského studia Level-5 je opět vynikající hrou, která má potenciál na to, aby zabavila na dlouhé desítky hodin. Už i první díl, který vyšel na předešlou generaci konzolí, měl co nabídnout a dvojka je ještě lepší. Vřele vám doporučuji už definitivně překousnout typickou japonskou anime stylizaci, poněvadž jak už to tak u jrpgček bývá, tak právě pod zdánlivě dětinským vizuálním povrchem se skrývá nesmírně komplexní, mnohavrstevné, a také chutné jádro. A ono to s tou stylizací opravdu není zlé, jelikož spolehlivě evokuje vizuální klenoty od legendárního studia Ghibli.

      Oproti jedničce přibylo několik nových zásadních herních prvků, mezi které patří například stavba vlastní říše či taktické bitvy, ve kterých ovládáte své jednotky proti armádám nepřítele. Samozřejmě nechybí ani tradiční putování po světové mapě, (zjednodušenné) akční souboje s příšerkami, správa vlastní bojové skupiny a propracovaný příběh. Ten je chytře rozdělen do jednotlivých, částečně uzavřených, kapitol, takže nebudete mít pocit tolik typického bloumání v otevřených herních světech, kdy množství vedlejších činností (které tu také jsou) naprosto přebije a upozadí hlavní příběhovou linii.

     Pár chybiček by se sice také našlo, ale jedná se spíše jen o minoritní věci, které v celkovém kontextu nehrají žádnou zásadní roli. Druhé Ni no Kuni se prostě povedlo a představuje ideální vstupní bránu pro hráče, kteří by chtěli začít s japonskými rpgčky. Oproti starším obtížnějším bratříčkům se totiž s touto hrou seznámíte velmi rychle a nic vám nebrání se bleskově ponořit do pozoruhodného fantasy světa, ve kterém zažijete mnohá dobrodružství.

 

Gameplay trailer

 

Minimální HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core i5-4460 3,2 GHz, 4 GB RAM, GeForce GTX 750 Ti nebo Radeon R7 260X, 40 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář